fbpx
Leidsid vea?
Tagasi

Reedel lõppes Tartu Kutsehariduskeskuse uute õppijate vastuvõtt. Seekord laekus kokku 1763 sisseastumisavaldust, mida on üle 3% enam kui mullu.

Kutsehariduskeskuse direktori Tõnis Lukase sõnul on rõõmustav, et kutseõppes õppijate langustrend on pöördumas tõusuks. “See, et tänavu oli Tartu Kutsehariduskesse sisse astuda soovijaid 3% võrra eelmisest aastat rohkem, näitab, et noored näevad praktiliste oskustega tööle asumist loomuliku eluvalikuna. Anname neile korraliku aluse karjääriks,” sõnas ta.

Kõige enam sooviavaldusi laekus raamatupidaja erialale õppima asumiseks.  See on ühtlasi kõige kõrgema konkursiga eriala, kus ühele õppekohale kandideerib üle 4 soovija. Keskhariduse baasil erialadest on populaarsemad veel juuksuri ja tarkvara arenduse nooremspetsialisti erialad.  Põhihariduse baasil erialadest on kõige enam avaldusi taas IT-süsteemide nooremspetsialisti, ehitusviimistluse ja mootorsõidukitehniku erialadele õppima asumiseks.

Tänavused uued erialad on õppijate poolt samuti hästi üles leitud ja vastu võetud. Nii kasutajakogemuse disaini nooremspetsialisti, süsteemiadministraatori kui ka põhihariduse baasil mehhatrooniku erialadele on soovijaid rohkem kui õppekohti.

Populaarsete erialade kõrval napib kahjuks metallierialade õppureid, kuigi just tööstustehnoloogia valdkondades otsitakse väljaõppinud spetsialiste ning töö- ja palgatingimused on keskmisest paremad. “Koolil on valmimas uus ja ambitsioonikas arengukava noorte meistrite kasvatamisel. Kuigi praegu on edukate erialade kõrval mõned valdkonnad alatäitunud, loodame tulevikus teha kõik oma erialad võrdselt populaarseks,” kinnitas direktor Tõnis Lukas.

 Alanud nädalal toimuvad kõigi õpilaskandidaatidega vestlused ja mõnel erialal ka testid, mille põhjal moodustavad vastuvõtukomisjonid kandidaatide pingerea. Tulemuste info saadetakse kandidaatidele e-kirja teel ning õppekoha saanud kandidaatidel palutakse oma õppimaasumine kinnitada hiljemalt 13. augustiks.

Lisainfo:
Liine Maasikas
tugikeskuse juht, karjäärinõustaja
liine.maasikas@khk.ee
tel. 7361 878