fbpx
Leidsid vea?
Tagasi

Tartu Kutsehariduskeskus avas kevadsuvise vastuvõtu. Sisseastumisavaldusi saab esitada kokku enam kui seitsmekümnele erialale. 18 õppekava on noortele, kes soovivad omandada kutsekeskhariduse, mis  tähendab, et lisaks eriala õpingutele õpitakse ka üldaineid ja lõpetaja saab kutsekeskhariduse. Enamik erialasid on kutseoskuste omandamiseks kas päevases, sessioon-  või töökohapõhises õppevormis. 

Kutsehariduskeskuse direktori Raini Jõksi sõnul on viimased aastad näidanud suurenenud huvi kutseoskuste omandamise vastu ja seda ka täiskasvanud õppijate seas. „Heaks meistriks saab ikka meistritelt õppides ja innuga praktiseerides ning hea meel on näha, et ka õppijad hindavad seda tulemust,“  ütles Jõks.

Kõige suuremad muudatused on IT-erialade õppekavades. Põhihariduse baasil õppurid saavad nüüdsest õppida  IT-Akadeemia raames  avatud nelja-aastasel kursusel kas  tarkvaraarendaja või  IT-süsteemide spetsialisti erialal. „IT-Akadeemia programm on tavalisest pikem ning kestab kokku 4 aastat. Samas on see mahukam, sest lisaks erialale õpitakse rohkem üldaineid ja valmistatakse õppijaid ette riigieksamite sooritamiseks. IT-akadeemia erialaõpingud eeldavad õppija valmisolekut meeskonnas projektide elluviimiseks, iseseisvaks tööks ning ingliskeelsete materjalide kasutamiseks,“ selgitas IKT osakonna juht Signe Vedler ja lisas, et IT-akadeemiasse on oodatud kõik IT huvilised helged pead, sest tegu on tõsise alternatiiviga gümnaasiumile. „Lõpetajad saavad valida kas jätkavad õpinguid kõrghariduse tasemel või asuvad kiirelt kasvavas IT sektoris tööle,“ märkis ta.

IT erialade õppekavad on uuenenud ka keskharidusega õppijatele. Populaarsete tarkvara  arenduse ja kasutajakogemuse disaini erialade kõrval saab nüüd sessioonõppe vormis omandada IT-süsteemide eriala. Päris uued on kasutajatoe tehniku ja võrgutehniku erialad, mida saab ka sessioonõppes omandada.  Juba erialal töötavad spetsialistid saavad aga jätkata õpinguid süsteemiadministraatori erialal.

Uusi erialasid on ka teistes valdkondades. Näiteks oodatakse sügisel koolipinki ennast täiendama tulevasi meisterpagareid ja meisterkondiitreid ning laojuhte. Tegu on kutsehariduse 5. taseme õppekavadega, mis valmistavad ette oma ala tippspetsialiste, kes suudavad enda ja teiste tööd juhtida. Uuenenud on ka põhihariduse baasil majutusteeninduse õppekava.

Sisseastumisavaldusi saab kõige mugavamalt esitada elektroonselt kooli e-vastuvõtu keskkonnas või tulla kooli kantseleisse Kopli 1, Tartu. Õpihuvilised saavad lähemat infot erialade, varasemate õpingute ülekandmise võimaluste, õppevormide, toetuste ja muu kohta kooli kodulehelt: www.khk.ee/sisseastumine või otse karjäärinõustajalt.

Kutsehariduskeskuse avatud uste päevad toimuvad juba  4. ja 5. märtsil.  Avatud ustel saab sisseastumisavaldust esitada või küsida kõige värskemat ja otsesemat infot avatud vastuvõtu kohta. Vaata ka: https://khk.ee/kutsekooli/

Lisainfo:
Kaire Mets
turundusjuht
kaire.mets@khk.ee
7361 877