fbpx

Kutsehariduskeskus avab 25. juunil uute õpilaste vastuvõtu

Kolmapäeval, 25. juunil algab Tartu Kutsehariduskeskuses  sisseastumisdokumentide vastuvõtt.

Tänavu on plaanis avada kokku 58 õppekava ning õppida saab nii keskhariduse kui põhihariduse baasil ja üksikuid erialasid ka haridusnõudeta. Riigi finantseeritavaid õppekohti on sel aastal veidi alla 1400.

Esmakordselt avatakse kutsehariduskeskuses spaateenindaja eriala.  Samuti saab uudsena omandada avaliku sektori asutuse finantsisti  ja puhastusteenindaja-juhendaja kutse.  „Oleme alustanud õppekavade muutmist praktilisemaks ja mõnel juhul ka lühemaks,“ selgitas Liivi Raudsepp,  direktori asetäitja õppealal. „Laienevad täiskasvanute võimalused edasi õppida – olgu selleks siis uued jätkuõppe erialad või paindlik õppetöö korraldus. Näiteks saab nüüd ka kokaks õppida sessioonõppe vormis.”

Lisaks uutele erialadele on kutsehariduskeskus uuendanud ka vastuvõtu korda. Kõige olulisemaks muudatuseks võib pidada seda, et nüüdsest saab soovi korral kandideerida  kahele erialale, samamoodi nagu ka kõrgkoolides.  Muudatuse eesmärk on anda noortele enam võimalusi ja kindlustunnet sissesaamiseks.

Kahe eriala rakendamine ei tähenda juhuslike valikute soosimist, vastupidi – elukutsevalik peab  alati olema kaalutletud ja motiveeritud otsus. Seetõttu oodatakse sel aastal sisseastujatelt motivatsioonikirja, et noor mõtleks enda jaoks läbi mida ta õppida tahab ja millisena oma tulevikku näeb.  Motivatsioonikiri on sel vastuvõtuperioodil üksnes soovituslik, kuid järgnevatel aastatel ilmselt üks kohuslikest dokumentidest,” selgitas Liivi Raudsepp. Kutsehariduskeskus omalt poolt pakub soovijatele ka karjäärinõustamist.

Sisseastumisdokumentide vastuvõtt  Tartu Kutsehariduskeskuses on avatud 25. juunist kuni 1. augustini tööpäeviti kella 9.00 – 15.00 aadressil Kopli 1B või läbi e-vastuvõtu.  Vastuvõtuinfo telefon on 7361 863

Rohkem infot  saab veebilehelt khk.ee/vastuvott

2_itMärkad veebilehel vigu?