fbpx

Kutsehariduskeskus avab 29. juunil uute õpilaste vastuvõtu

Esmaspäeval, 29. juunil algab Tartu Kutsehariduskeskuse sisseastumisperiood. Kokku on Eesti suurimas kutsekoolis tänavu avatud 62 õppekava ja ligikaudu 1400 õppekohta. Muuhulgas on avatud mitu uut eriala, nagu näiteks bürootöö, meesterätsepa, lihatoodete tehnoloogia, reisikonsultandi, giidi ning noorem tarkvara arendaja erialad.

Esmakordselt sai põhihariduse baasil erialadele kandideerida juba kevadisel koolivaheajal. Nii on paljude noorte jaoks sisseastumine rõõmustavalt lõppenud ning nemad saavad suvel rahulikult puhata. “Kevadise vastuvõtu populaarseimaks osutus IT-süsteemide nooremspetsialisti eriala, kus tänaseks on kõik õppekohad täidetud ning sellele õppekavale enam vastuvõttu ei toimu,” märkis direktori asetäitja õppealal Liivi Raudsepp. Küll aga saab infotehnoloogiat õppida keskhariduse baasil.

Uuenenud ka vastuvõtu kord. Näiteks tuleb kõigil sisseastujail esitada motivatsioonikiri. See aitab selgitada kandidaadi huvisid ja eeldusi ning põhjendada erialavalikut. Kool pakub ka koolitusi motivatsioonikirja koostamiseks.

Ka sel aastal saab kandideerida korraga kahele erialale, kuid tänavu ei ole enam tegu esimese ja teise eelistuse määramisega vaid võrdsete valikutega. Kahtlemata peavad need olema hästi läbi mõeldud, seepärast saab kahele erialale kandideerida üksnes karjäärinõustajaga konsulteerides. Seetõttu pole e-vastuvõtu keskkonnas dokumentide esitajal kahe eriala valiku võimalust, seda saab teha vaid kohapeal.

Sisseastumisperioodi avame 29. juunil Facebooki vahendusel peetava online foorumiga. “Erialavalik, õppekavade sisu, vastuvõtu kord, õpilaskodu või õpilaselu on valdkonnad, mis tavaliselt enam küsimusi tekitavad,” selgitas õppekorralduse juht Mariann Karja.  “Avame sel päeval piltlikult nii uksed kui aknad, et kõigile õpilaskandidaatide küsimustele operatiivselt vastata,” lisas Karja. Küsimused on oodatud nii FB kommentaaride kui ka sõnumite keskkonnas.

Dokumente Tartu Kutsehariduskeskusesse saab tuua kuni 31. juulini igal tööpäeval kella 9.00 kuni 15.00 aadressil Kopli 1, B-114 või e-vastuvõtu keskkonnas. Lähemat infot saab khk.ee/vastuvott

Lisainfo:

Kaire Mets
turundusjuht
tel 5066568Märkad veebilehel vigu?