fbpx
Leidsid vea?
Tagasi

Esmaspäeval, 20. juunil avab Tartu Kutsehariduskeskus suvise sisseastumisperioodi. Põhihariduse baasil ja haridusnõudeta erialadele kandideerimiseks on seekord aega vaid kuni 29. juunini. Keskhariduse baasil erialadel on dokumentide esitamistähtaeg 5. august 2016.

„Põhihariduse baasil erialadele sai sisse astuda juba kevadisel koolivaheajal ning seda võimalust kasutasid noored sel aastal agaralt, mistõttu ligi pooled õppekohad on juba täidetud,“ sõnas õppekorralduse juht Mariann Karja. „Samas on kõigil erialadel veel kohti neile, kes alles nüüd on otsustanud ametiõpingute kasuks,“ ütles ta ja lisas, et selleks tuleb tuua dokumendid ja osaleda 30. juunil toimuvatel vestlustel.

Põhihariduse baasil saab sel aastal õppida 20 erineval kutsekeskharidusõppe erialal, kuid lisaks sellele on oodatud ka need, kes soovivad üksnes ametioskusi omandada. Kokku on võimalik õppida üle 60 erineval õppekaval.

Erialade valikusse on lisandunud õige mitmeid uusi võimalusi. Põhiharidusega noori ootame õppima kergete rõivaste rätsepaks, uued on ka kütte- ja jahutussüsteemide lukksepa ja plaatija erialad. Keskhariduse baasil saab alates sügisest õppida lausa kolmel uuel tehnilisel erialal: väikemasina, mootor- ja jalgrattatehnik, veoauto- ja bussitehnik ja töökohapõhises õppes ka turvasüsteemide tehnik. Toiduainete valdkonnas on lisandunud lihakulinaaria ning meisterkondiitri erialad ning esmakordselt hakkame septembrist koolitama ka arhiivikorrastajaid ning väikeettevõtjaid.

„Ametiõpe pole vaid noorte pärusmaa, vaid üha enam tullakse teist või kolmandat haridust omandama, ennast täiendama või ümber õppima, sõnas Mariann Karja ja lisas, et seetõttu loob kool üha enam ametiõppe võimalusi täiskasvanud, juba töötavatele inimestele. „Lisaks juba tavapärasele sessioonõppele on uuena lisandunud töökohapõhise õppe vorm. See tähendab, et vähemalt kaks kolmandikku õppest toimub töökohal mis võimaldab tööd ja õppimist veelgi paremini siduda,“ selgitas ta. Lisaks kombineerib töökohapõhine õpe õppija jaoks nii töötamisest kui õppimisest tulenevad õigused ja soodustused ning õppimise ajal saadud töökogemus annab hinnalise eelise edasisel kandideerimisel.

Dokumentide vastuvõtt toimub Tartu Kutsehariduskeskuses tööpäeviti kella 9.00 – 15.00 või e-vastuvõtu keskkonnas. Lisainfot saab: khk.ee/vastuvott

Lisainfo:
Mariann Karja
õppekorralduse juht
7361 870