fbpx

Kutsehariduskeskus avab uue õppeaasta

Homme, 1. septembril alustavad Tartu Kutsehariduskeskuses õppeaastat ligi 3200 kutseõppurit, neist 1289 on esmakursuslased.

Kutsehariduskeskuse direktori Andrus Mõttuse sõnul on tunda, et sisseastujad teevad üha teadlikumaid valikuid. „Tänasele sisseastujale  on tähtis teadmiste ja oskuste rakendatavus tööelus,“ sõnas Mõttus ja lisas, et seetõttu tulevad õppima ka need, kel juba kõrgkoolidiplom taskus. „Näiteks sel aastal oli kõige kõrgem konkurss sessioonõppes raamatupidamise erialale, kuhu laekus seitse avaldust ühele õppekohale.“ Jätkub trend selles suunas, et keskhariduse baasil õppijate arv kasvab, ning ühes sellega kasvab ka kutseõppurite keskmine vanus.

Sellel õppeaastal on avatud mitmeid uusi erialasid. Näiteks põhihariduse baasil bürootöö eriala ning keskhariduse baasil noorem tarkvara arendaja ja giidi erialad võeti noorte poolt väga hästi vastu. Paranenud on ka mitmete erialade õppimistingimused – keevitamist hakatakse õpetama kaasaegsetel keevitussimulaatoritel, rätsepad saavad enda käsutusse uute  seadmetega sisustatud õppeklassi.  Muuhulgas on uuendatud ka  Põllu õppekorpuse söökla ja heakorrastatud sisehoov.

Õppeaasta avaaktusel vaadatakse möödunule tagasi ja tunnustatakse eelmise õppeaasta tegu.  Tunnustuse pälvib seekord IT-süsteemide õppuri Timo Hipponeni algatatud ja läbi viidud õpivarjunädal. Esmakordselt õpilaste initsiatiivil toimunud nädala jooksul sai huvipakkuva erialaga tuttavaks kokku 23 noort, kellest kõik kinnitasid et said õpivarjuna parema ülevaate erialaõpingutest.

Tartu Kutsehariduskeskuse avaaktus toimub 1. septembril algusega kell 11.00 Vanemuise kontserdimajas. Peale avaaktust oodatakse esmakursuslasi kell 13.15 algavatesse kursusejuhatajate tundidesse.
Jätkukursuste õpilaste kursusejuhatajate tunnid algavad 1. septembril kell 9.00.

Head kooliaasta algust!

 Märkad veebilehel vigu?