fbpx
Leidsid vea?
Tagasi

8. novembril avab Tartu Kutsehariduskeskus uksed kõigile oskuste huvilistele, et koos pidada maha esimene Oskuste ÖÖ. Kell 17-21 pakutakse eriilmelist programmi, kust midagi põnevat ja kasulikku leiavad nii noored kui pered.

Kutsehariduskeskuse turundusjuhi Kaire Metsa sõnul on tänapäeval tarvilike oskuste hulk üha suurem ning oskusõpe populaarsus kasvamas. „Teeme oma uksed lahti õhtul, et kõik saaksid tulla oma annet avastama, õppima või kogema. Programmist leiab vahvaid meistriklasse, tasuta teenuseid ning isetegemis-ja kaasaelamisvõimalusi,“ rääkis ta.

Kooli Kopli tänava õppekorpuses saab osaleda tasuta meistriklassides, kus saab meisterdada võrratuid trühvleid või lihapalle, õppida tapeetimise või luksusliku vannisoola valmistamise nippe. Noortele pakub kindlasti huvi tänapäevase gläm-meigi tegemine, sest on ju pidude hooaeg tulemas. Fännide ette astub ka tervisliku elustiili blogija ja sisulooja Fitloora, kes jagab nippe kuidas sotsiaalmeedias staariks saada.

Õhtu jooksul pakub kutsehariduskeskus ka tasuta teenuseid. Juuksurisalongis teevad tulevased juuksurid tasuta soenguid ning autotehnikud reguleerivad autotulesid, et pimedal ajal nähtavus parem oleks. Saab lõõgastuda massaažitoolis ning küsida nõu, kuidas nutiseadmeid veel nutikamalt ja turvalisemalt kasutada.

„Noorkokk 2018“ võistluse hõbemedalist Rasmus Reismaa eestvedamisel avab uksed pop-up restoran „Kus suitse, seal tuld“. Noored kokad valmistavad ja pakuvad 4-käigulise õhtusöögi, ning lubavad maitseelamusi ja üllatusi. Pop-up restorani saab laudu broneerida tel 5054571.

Maja peale jagub ka palju teisi meeleolukaid tegevusi. Nipilaval toimuval oskuste showl näitavad oma andeid ja oskusi noored rätsepad, kokad ja toitlustusteenindajad ning lubame nii tuld kui tossu. Melu ja muusikat jätkub kogu õhtuks, sest kohale tuleb MyHits Lendahv, kes mängib ainult hitte.

Lisaks võib pop-up kohvikus maitsta maailma kondiitriklassikat ning helkurehete valmistamise maratonil saab ise endale valmistada vahva ja meeldejääva helkiva kaunistuse ning infot helkuri tähtsusest turvalisel liiklemisel. Lastele avame aga meisterdamisnurgad, kus pere pisemad saavad aega veeta.

Oskuste ÖÖ programm jätkub SPARK MakerLab´is, kus erinevates töötubades saab nuputada ja meisterdada. Muuhulgas on võimalik proovida keevitussimulaatoril keevitamist, 3D printimist, elektri- ja mehhatrooniku tööd saab proovida konstruktorite ja simulaatorite peal.

Lisainfo Oskuste ÖÖ programmist: khk.ee/oskuste-oo/

Oskuste ÖÖd peetakse üle-euroopalise kutseoskuste nädala raames ning kutsekoolides üle Eesti.