fbpx

Kutsehariduskeskus tähistab Arduino päeva

uuendatud 13.03.
Arduino päeva üritused jäävad ära! 

Tartu Kutsehariduskeskus tähistab laupäeval, 21. märtsil ülemaailmset Arduino päeva. Ootame kõiki elektroonikahuvilisi Põllu 11 õppehoonesse, kus kell 10 – 18 toimub avatud koolipäev, demonstratsioonid ja töötuba.

Viisteist aastat tagasi loodud avatud tark- ja riistvara platvorm Arduino tähistab oma sünnipäeva ning sel puhul toimub üritusi üle maailma. Kutsehariduskeskuse mehhatroonika õpetaja Villu Repän selgitas, et esialgu oli Arduino mõeldud tudengitele ja hobielektroonikutele, et nood saaksid ise valgusmänge luua. „Nüüdseks on selgunud, et platvorm on elujõuline ja kasvatab muudkui populaarsust nii hobielektroonikute kui ka proffide seas, sest nüüd pakutakse samal platvormil juba ka tööstuskontrollereid,“ selgitas ta. „Populaarsuse taga on see, et Arduino on lihtne, riistvara on moodne ja vastupidav,“ lisas ta.

Kutsehariduskeskuses saavad elektroonikahuvilised laupäeval 21. märtsil kell 10 – 18 kõigest rohkem teada aga ka ise proovida ja käe külge panna.

Digitaaltehnika laboris (F221) saab osaleda koolituse “Arduinol põhinevate tööstuskontrollerite programmeerimine” viimasel koolituspäeval. Kursusel osalejad demonstreerivad enda katseprojekte ja räägivad Arduino võimalustest. Nii näiteks saab näha ja katsuda valmivat led-valgustuse reguleerimise lahendust ning ise valmistatud miniatuurset arvjuhitavat tööpinki lasergraveerimiseks.
Vaata ka: https://koolitus.khk.ee/koolitused/#/koolitus/5903

Pneumaatika laboris (F210) toimub kell 10-18 avatud töötuba, demonstratsioon ja vestlusring
“Avatud tarkvara ja avatud riistvara kasutamisvõimalused tööstuses”. Avatud töötoas on võimalik Arduino süsteeme oma käega proovida või lihtsalt võimalusi uudistada.

„Minu teada oleme Eestis ainuke kutsekool, mis keskendub Arduinoga ühilduvatele tööstuskontrolleritele ja juba aastaid on toimunud ka vastavad täiendkoolitused;“ sõnas õpetaja Villu Repän.

Arduino päeval toimub ligi 500 üritust kokku 93 riigis. Vaata ka: https://day.arduino.cc/

Lisainfo:
Villu Repän
kutseõpetaja
villu.repän@khk.eeMärkad veebilehel vigu?