fbpx

Kutsehariduskeskus valmistub ülekoolilisteks kutsevõistlusteks

28.jaanuaril on kutsehariduskeskuses tulemas juba kümnendad ülekoolilised kutsevõistlused. „Aasta Tegija 2016“ tiitlit asutakse seekord püüdma kokku 35 erineval võistlusalal.

Kopli tänava õppekorpuse võistluste raames valmistavad  näiteks tulevased tislerid puidust suveniirkarbi, ehitusviimistlejate võistlusülesandeks on aga seinamaalingu tegemine ning müürsepad laovad tellistest aiaposti. Juuksurid saavad oma loovuse ja oskused mängu panna fantaasiasoengute seadmises, rätsepad õmblevad aga võistluste raames õmblustarvikute koti, kondiitrid  meisterdavad juubelitorti ning pagarid küpsetavad juubelikringlit. Turismierialade õppurid valmistavad ette reklaamklipi ning veebimeistrite ülesanne on luua õpperestorani Meliss broneerimissüsteem.

Põllu õppekorpuse võistluste raames paigaldavad tulevased keskkonnatehnika lukksepad võistluste raames radiaatori ja veetorustiku, automaalrid pahteldavad, krundivad ja reguleerivad värvipüstolit, autokeretehnikud valmistavad lehtmetallist karbi ning peetakse rida teiste erialade võistlusi.

Kutsevõistluste peakorraldaja Lilia Leimani sõnul selgitatakse igal võistlusalal välja kolm esimest kohta ning esikoha saavutajat tunnustatakse tiitliga „Aasta tegija 2016“. Üheksa eelneva aasta jooksul on hinnalise tiitli võitnud juba 308  noort meistrit. „Koolisisesed võistlused annavad kogemusi ja on esimeseks sammuks teel üleriigilistele, Euroopa- ja maailmameistrivõistlustele,“ lisas ta.

Võistluste korraldamisele aitavad kaasa ka tööandjad, kes panevad välja auhinnad võitjatele, osalevad žüriide tööst või toetavad vajaminevate materjalidega. „Metec paneb võitjale auhinnaks töölepingu, nii, et kui noor soovib peale kooli tööle asuda, siis töökoht on tal juba ette olemas,“ tõi Leiman näiteks.

Paljud ülekooliliste kutsevõistluste võistlusalad avatud ka pealtvaatajatele ning pöidlahoidjatele. Info võistlusalade ja külastajaprogrammide kohta on üleval kodulehel:khk.ee/at2016

Lisainfo:
Lilia Leiman
huvijuht
tel 7361 872Märkad veebilehel vigu?