fbpx

Kutsehariduskeskus võõrustab välisõppureid

Sel nädalal kuuleb Kutsehariduskeskuse klassides ja töökodades eriti palju võõrkeelset juttu, sest koolis on välisõppurid ja praktikandid Saksamaalt, Itaaliast, Hollandist, Suurbritanniast, Hispaaniast ja Soomest.

„Saadame igal aastal teistesse riikidesse praktikale umbes 100 Tartu Kutsehariduskeskuse õpilast ning pakume omakorda praktikavõimalusi välisõpilastele,“ kinnitas rahvusvaheliste suhete koordinaator Andrei Atškasov. Enamik vahetustest saab teoks Euroopa Liidu Erasmus+ programmi toel.

Sel nädalal kutsehariduskeskuses üle 30 Euroopa Energiaskautide Salga (European Energy Scout Troop) liikme. Salk ühendab energeetikaõpilasi ja õpetajaid Eestist, Saksamaalt, Itaaliast, Suurbritanniast ja Hollandist. Rahvusvahelise koostöö eesmärgiks on koguda ja jagada teadmisi kuidas energiat ja/või energiale kuluvat raha kokku hoida. Muuhulgas aitavad õpilased teha energiakulu mõõtmisi ning arvutada ja analüüsida kuidas ja kus saaks säästa.

Terve nädala on energiaskautide salk Tartu Kutsehariduskeskuses, kus õpilased saavad astuda õpetaja rolli ning oma teadmisi jagada. Elektri eriala õpetaja Rando Koksi sõnul plaanivad meie õpilased rääkida oma energiasäästu praktikatest alates led-lampde kasutamisest kuni targa kodu lahendusteni välja. “Näiteks saab koduse veesoojenduse seadistada ajale, kus energia on kõige odavam,“ rääkis ta. Nädalase kogunemise jooksul saavad kõigi osalevate riikide õpilased teisi õpetada ning tutvutakse ka Tartu linna ja ümbruse vaatamisväärsustega.

Lisaks neile on Kutsehariduskeskuse erinevates töökodades ja laborites praktikal noored elektrikud, pagarid, kokad, toitlustusteenindajad, ehitajad aga ka IT-spetsialistid, büroo- ja turundusõpilased. Üks autotehnika õpilane Hispaaniast, Alcoy linnast õpib ja praktiseerib ka Amservi töökojas.

Kõik välisõpilased kogunevad kolmapäeval, 18. aprillil peetavale kultuuriõhtule, et omavahel tuttavaks saada ning oma kultuuri ja kombeid teistele tutvustada. Kokku on kutsehariduskeskuse konverentsisaalis peetavale kultuuriõhtule oodata ligikaudu 60 osalejat. Üritust veavad eest turismierialade õpilased eesotsas Johan Raimond Anzoviga.

Lisainfo:
Andrei Atškasov
rahvusvaheliste suhete koordinaator
andrei.atskasov@khk.ee
tel 7361894Märkad veebilehel vigu?