fbpx

Kutsehariduskeskuse 95. õppeaasta hakul avatakse hübriidauto õppeklass

Reedel, 1. septembril algab Tartu Kutsehariduskeskuses 95. õppeaasta. Sünnipäeva- ja avaaktus peetakse Vanemuise kontserdimajas algusega kell 12.00.

Uue õppeaasta hakul avatakse hübriidauto õppeklass, mida  aitas sisustada Toyota Baltic AS. Õppeklassis on kõik vajalik uue põlvkonna autotehnikute koolitamiseks. Peamiseks õppevahendiks on Toyota Prius pistikhübriidsõiduk ning kõik nõutud seadmed ja eritööriistad selle rikkeotsinguks ja remondiks.  „Õppeklassi sisustamisel oleme lähtunud sellest, et selles klassis oleks võimalik koolitada Toyota kõrgetele oskusnõuetele vastavaid spetsialiste,“ märkis  Toyota Baltic AS müügijärgse teeninduse vanemspetsialist Lauri Ert.

Õppijad saavad kutsehariduskeskuses lisaks sisepõlemismootorile nüüd ka sügavamalt elektrimootorite ehitust ja rikkeotsingut õppida, sest antud sõidukil on kasutusel mõlemad jõuallikad. „Saame selles klassis just alternatiivsete mootorite oskusteavet jagada, ning see puudutab ka teisi automarke,  mis elektrimootoreid kasutavad,“ kinnitas tehnikavaldkonna juht Ülo Ramp.

Lauri Erdi sõnul on juba praegu iga neljas Toyota poolt müüdud sõiduauto hübriidajamiga ning on näha, kuidas sisepõlemismootor annab teed elektriveojõumootoritele. „Kui kõik täna müüdud hübriidsõidukid viie aasta pärast remonti vajaksid, siis peavad meil olema sõidukite müügijärgse teeninduse turul ka vastava kompetentsiga spetsialistid.“ Samas tõdes Ert, et elektriveojõumootorid on ehituselt sisepõlemismootoritest lihtsamad ja seetõttu ka töökindlamad. Autotehnika tehnoloogiate osas on toimumas suur muutus ning õpetus peab selle muutusega kaasas käima.

Õppeklass avatakse 1. septembril kell 14.00 Tartu Kutsehariduse Põllu tn 11 autotehnikute õppekorpuses. Kohapeal saab uudistada nii õppeklassi sisustust kui ka uut Toyota Prius pistikhübriid õppevahendit ning sellel kasutatud tehnoloogiaid.

Tartu Kutsehariduskeskus tähistab tänavu 95. sünnipäeva, sest 1922. aastal avati Tartu Puu- ja rauatöökool, praeguse kutsehariduskeskuse eelkäija. Sünnipäeva-aastat tähistatakse pidulikult õppeaasta avaaktusel, kuhu seekord on kutsutud  külalisi ja koostööpartnereid. Laupäeval, 2. septembril on aga avatud nii Kopli kui Põllu tänava õppekorpused, toimuvad majatuurid ja kohtumised staažikate õpetajate-meistritega. Õhtune sünnipäevapidu, algusega kell 19.00, peetakse Kopli õppekorpuse sees ja ees.

 

Lisainfo:
Andrus Mõttus
Tartu Kutsehariduskeskuse direktor
Tel 7361 860

 

Lauri Ert
Toyota Baltic AS, müügijärgse teeninduse vanemspetsialist
Tel  56611510

 

 Märkad veebilehel vigu?