fbpx

Kutsehariduskeskuse aasta teod olid tordiraamatu väljaandmine ja matkapäeva korraldamine

Täna, 3. septembril peetud avaaktusel tunnustati möödunud õppeaasta silmapaistvamaid tegusid. „Aasta tegu 2018“ tiitli võitjaid oli seekord lausa kaks – toiduainete tehnoloogia osakonna õpetajate koostatud liitreaalse tordiraamatu väljaandmine ja kevadise matkapäeva „Jõelinna liikuma“ korraldamine.

„Esimest korda kooli ajaloos kogusid kaks tegu võrdselt poolehoidjate hääli, mistõttu anti välja kaks tiitlit,“ selgitas huvijuht Lilia Leiman.

Esimeseks aasta teoks tunnistati  liitreaalse tordiraamatu koostamine ja väljaandmine. Raamat koondab 27 tordi retseptid ja valmistamisõpetused, kuid lisaks sellele on raamatulehtedesse integreeritud 20 videoklippi, mille abil selgitatakse keerulisemaid tehnoloogilisi võtteid. Seega on tordiraamat õppematerjaliks praegustele ja tulevastele kondiitritele nii kutsehariduskeskuses kui ka väljapool kooli. Raamatu retseptid koostasid ja tordid valmistasid toiduainete tehnoloogia osakonna õpetajad Irina Võsar, Ülle Soeson, Sirje Jäär, Lilija Suburg, Ege Seiler, Karmen Salujõe, Ilona Vanaveski, Gerda Ode ja Anneli Ummik. Raamatu pildid tegi Krista Kattel, videoklipid tootis Plankfilm OÜ, raamatu kujundas Lii Ranniku ja selle trükkis AS Ecoprint.

Tegu on esimese liitreaalse õpikuga Eestis ja selle väljaandmist toetas kutsehariduse maine tõstmise projekt. Raamat on pälvinud laialdast tähelepanu ning heakskiitu partnerettevõtete poolt ning selle väljaandmist toetas MTÜ Leivaliit. Projekti juhtis Kaire Mets. „Meie tordiraamat sündis suures koostöös, tahan kõiki selle töö ja pühendumise eest tänada,” sõnas toiduainete tehnoloogia osakonna juhataja Merle Truupõld.

Teiseks aasta teoks tunnistati matkapäeva „Jõelinna liikuma“ korraldamine. Kuigi matkapäev on kutsehariduskeskuse traditsioon, oli selle aasta programm eriti läbi mõeldud ning meelitas kohale kindlalt üle 500 inimese. Osalejad kiitsid, et tegevused olid kaasakiskuvad, õpetlikud, lõbusad, seltskondlikud ja kooliperet ühendavad. Matkapäeva peaorganisaator oli huvijuht Lilia Leiman. „Matkapäeva korraldusmeeskonnas lõid kaasa õpetajad Anne Krull, Riina Mändla, Kaire Jõgi, Silja Mall, Aive Mikk, Helina Esnar, Reeli Engelbrecht ning õpilasomavalitsuse esimees Andri Võsokovski, aga ka kõik toitlustajad, helindajad ja muud abilised kuni transpordini välja,“ kiitis Leiman kogu korraldusmeeskonda.

Möödunud õppeaasta silmapaistvamad teod olid veel TKHK 95 ja EV100 ürituste sari, kutsehariduskeskuse 95. sünnipäeva tähistamine, keeleõppeprojekti elluviimine, rahvatantsurühma Triskel käivitamine ja noortekonverentsi „Sõnal on jõud“ korraldamine.

Kutsehariduskeskuse „Aasta tegu“ tiitlit antakse välja alates 2006 aastast.

Lisainfo:
Lilia Leiman
huvijuht
tel 7361 872
lilia.leiman@khk.eeMärkad veebilehel vigu?