fbpx

Kutsehariduskeskuse esimene jõululaat õnnestus

Teisipäeval, 15. detsembril peetud jõululaat õnnestus korraldajate sõnul suurepäraselt. Kauplema oli tulnud 25 tiimi ning ostjaid oli tulnud nii kutsehariduskeskuse seest kui väljast.

Juba esimese tunniga said otsa kõik laadaks valmistatud verivorstid ja juustupunnid. Võrdselt menukad olid nii ahjuõunaga kui klassikalised verivorstid ning meelsasti osteti ka juustupunne – juustutäidisega suitsutatud viinereid. „Müüsime kokku 110 pakki verivorste ja neid võinuks rohkemgi olla,“ sõnas lihatehnoloogia õpetaja Kristi Luht. Ka metallist roose valmistanud autoõpetajad Margus Ainsalu ja Maicel Pütt müüsid oma leti kaubast päris tühjaks.

Laada peakorraldaja õpetaja Mariin Alatsei sõnul jäid nii müüjad kui ostjad laadaga rahule.

Ettevõtlusaastale punkti pannud laadal tunnustati ka parimaid kauplejaid. Zürii otsusel tunnistati ettevõtlikumaks osakonnaks toiduainete tehnoloogia osakond, kust oli laadale registreerunud  lausa 14 õpetajat-õppegruppi ning palju eriilmelisi jõulutooteid. Parimaks tooteks tunnistati kooli lihatöökoja verivorstid. Parimaks teenuseks aga majutus-toitlustusosakonna õpetajate avatud pop-up kohvik, kus pakuti soolaseid ja magusaid suupisteid nii kohapeal nautimiseks kui kaasa ostmiseks.

Parima väljapaneku tunnustuse võitis Kaari Reimand (RT14) kaunite liblikaprossidega. Oma müügistrateegiaga paistsid silma metallist roose  müünud autoõpetajad. Uudseima toote tiitel läks aga puidust kikilipse valmistavale õpilasfirmale Clotz,

Zürii eripreemia sai tugikeskuse „Hinge tee“ ning LOG15 õppegrupp, kes müüsid koos Tartu laste turvakoduga laste poolt valmistatud küünlaid, märke ja piparkooke.

Laada žüriis oli Anne Uibo, Mariann Karja, Maris Tigas, Karin Talviste ja Andri Võsokovski, kes üksiti täitis ka päeva juhi rolli.

Peakorraldaja Mariin Alatsei sõnul on kõik laadalised tänu väärt. „Suure töö ja abi eest tänan ka tugiainete ainesektsiooni liikmeid Gerda Odet, Anne Uibot, Maret Männikut, Karin Traksi, Helvi Teigarit, Lauri Maranit, Kaire Välba ning Karin Talvistet. Jõululaadast võiks tulevikus saada väga ilus traditsioon,“ ütles ta.

Lisainfo:
Mariin Alatsei
õpetaja
mariin.alatsei@khk.eeMärkad veebilehel vigu?