fbpx
Leidsid vea?
Tagasi

Tartu Kutsehariduskeskus avab uue õppeaasta esmaspäeval, 2. septembril kell 11.00 Vanemuise kontserdimajas toimuva aktusega. Sel aastal alustavad kutseõpinguid 1340 esmakursuslast, kokku on Tartu Kutsehariduskeskuses oskusi omandamas ligi 3000 tulevast kutsespetsialisti.

Kutsehariduskeskuse direktor Raini Jõksi sõnul on rõõm, et kutseõppijate arv on tõusuteel. „Õpilased on teinud kindlasti õige otsuse, et omandada haridus ja elukutse ning laduda tugev vundament oma edasisele elule. Õppijate arvu kasv annab kinnitust, et kutse omandamine on järjest populaarsem ja ning sellest võidab kogu ühiskond. Kutsehariduskeskus omalt poolt pakub õpinguteks häid ja toetavaid tingimusi.“

Algavat õppeaastat iseloomustab õppijate arvu kasv. Võrreldes mullusega on esmakursuslaste arv 5% suurem, seda nii noorte põhikooli lõpetanute kui ka juba täiskasvanud õppijate arvu kasvu tõttu. Lisaks hakkavad Kopli õppehoones õppima ka Annelinna Gümnaasiumi noored, seni kui nende koolihoonet remonditakse.

Muutunud on ka õppijate eelistused, sest kõige populaarsemateks erialadeks on kindlalt IT ja IT-ga seotud erialad. Esmakordselt alustab IT-akadeemia raames loodud uus õppegrupp tarkvara arendajaid. Tegu on põhihariduse baasil noortele avatud 4-aastase õppekavaga, mis võrdselt tähtsustab nii erialaseid oskusi kui üldteadmisi, et lõpetajad võiksid edukalt sooritada riigieksamid ja jätkata õpinguid või asuda tööle tarkvara arendajatena.

Hoolimata sellest, et Tartu Kutsehariduskeskus on suurima õppijaskonnaga kutsekool Eestis, on eesmärgiks paindlike õppevõimaluste pakkumine ja õppija individuaalsuse arvestamine. Seetõttu jätkame kutsevaliku õppega neile, kes on õpingud katkestanud või vajavad rohkem aega valikute tegemiseks. Aga kasvanud on ka täiskasvanud töötavate inimeste hulk kutseõppes ning esmakordselt avame töökohapõhise õppe grupid sisetööde elektrikutele, mehhatroonikutele ja raamatupidajatele. Igal õppijal on võimalik oma varasemaid õpinguid ja töökogemusi üle kanda või taodelda individuaalset õppetöö graafikut, et töötamist ja õpinguid ühitada. Uue võimalusena käivitab kutsehariduskeskus sel aastal 5. taseme õppekavadel õppijatele individuaalse õpitee võimaluse.

Õppeaasta algab esmaspäeval, 2. septembril. Kell 9.00 alustavad jätkukursused oma kursusejuhatajate tundides. Kell 11.00 toimub pidulik aktus Vanemuise kontserdimajas ja kell 13.15 algavad nii Põllu 11 kui Kopli 1 õppekorpustes kursusejuhatajate tunnid esmakursuslastele. Vaata esmakursuslaste tundide toimumise aega ja kohta SIIT.

Lisainfo
Raini Jõks
direktor
tel 7361 860