fbpx
Leidsid vea?
Tagasi

Eesti NATO Ühingu ja Kehtna MTK korraldatud virtuaalvõistlusel „Päästke Dogeland“ kogus Tartu Kutsehariduskeskuse IT õppurite võistkond kõige rohkem punkte ning pääses finaalvooru. Meeskonda kuulusid Windowsi spetsialist Rivo Truupõld, Linuxi spetsialist Gen Lee, arendaja Gregor Jürgenson ja meeskonna juht Reini Tammeorg.

Võistluste stsenaariumi kohaselt pidid võistlevad meeskonnad üles ehitama Dogelandi kuningriigi IKT-süsteemi alustades võrgust ning lõpetades erinevate veebilehtede haldamisega. Samal ajal oli vaja omaloodud süsteemi kaitsta rünnete eest ning püüda rünnata vastasvõistkondade süsteeme.

„Päris hästi läks,“ kommenteeris esimest võitu meeskonna juht Reini Tammeorg. „Kõik ülesanded said täidetud ja alguses õnnestus ka kõik rünnakud väga kiiresti blokeerida. Hiljem, kui juba kõik kõikide teenuseid üle koormasid, siis läks raskeks, blokeerisime lihtsalt liiklust“ kommenteeris ta ja lisas, et uusi kogemusi saadigi just teenuste ülekoormamise, rünnakute tõrjumise ja intsidentide raporteerimise kohta. „Kindlasti tuleb meil harjutada. Edasipääs sunnib uuesti üle vaatama kõik tööriistad, ruuterite halduse ja rünnakute kohta tuleb veel üht-teist õppida,“ rääkis Reini Tammeorg.

„Väljamõeldud stsenaarium on üsnagi eluline nii küberturvalisuse, aga ka ettevõtete arvutisüsteemide kontekstis, märkis võistluste korraldusmeeskonna liige, Tartu Kutsehariduskeskuse IT-juht Silver Püvi.
„Näiteks mõned kuud tagasi oli meil koolis üks teenuste tõkestamise juhtum, mille ohvriks sattus kogemata üks Eesti suurfirmasid. Kuigi ebameeldiv vahejuhtum, aitas see ettevõttel leida ja parandada oma süsteemi turvaaugu,“ rääkis Püvi „Seetõttu võiks selliseid kontrollitud võistlusi julgemalt soovitada ka ettevõtetele, sest õpilased võivad olla äärmiselt nutikad ning loova mõtlemisega.“

Tegu oli „European Cyber Security Challenge 2016“ Eesti eelvooruga, mis tähendab, et augustis tuleb Eesti finaalvõistlus kuhu pääses 5 paremat meeskonda. Finaalist valitakse omakorda parimad, kellest moodustatakse Eesti tiim üle-euroopalisele lõppvõistlusele Düsseldorfis.

Lisainfo:
Silver Püvi
IT-juht
Tel 7361 849