fbpx
Leidsid vea?
Tagasi

Laupäeval, 10. oktoobril Valgas peetud grillivõistlusel „Piirideta BBQ 2020“ saavutasid Tartu Kutsehariduskeskuse lihameistrid auväärse teise koha.

Kooli võistkonnas “Head Teod” grillisid Janar Merimaa ja Kaidur Kesa (LT20) ning Triinu Tuvike, Ainar Sadonski, Sven Pikka ja Timo Tapani Räiha (LTo20). Võistlejaid juhendasid õpetajad Kristi Luht, Kamilla Lüdikainen ja Tarmo Parts.

Grillivõistlus koosnes neljast kategooriast: kana, klassikaline ribi, veiseliha ja dessert. Mõistagi tuleb kõik road valmis küpsetada kas grillil või BBQ ahjus, lisaks sellele on võistlusülesandes veel erinevaid nõudeid küpsetatava lihaportsjoni suuruse või koostise kohta.

Seekord hindas võistlustöid kuus kohtunikku ja hindamine käis nö pimehindamise meetodil. Hinnati nii valmistatu välimust, valmidust ja maitset, aga ka loomingulisust. Kõikides kategooriates selgitas žürii välja paremusjärjestuse ning kokkuvõttes ka võistluse üldvõitjad.

Kutsehariduskeskuse meeskonna tulemused kategooriate kaupa olid:
Võistlustöö nr 1 Kana – 3. koht
Võistlustöö nr 2 Ribi – 1. koht
Võistlustöö nr 3 Veis – 1. koht
Võistlustöö nr 4 Dessert – 2. koht
Võistluse kokkuvõtteks andis see suurepärase teise koha.

Piirideta BBQ võistlus toimus sel aastal kuuendat korda, kuid kui tavapäraselt grillitakse Valgas kevadel, siis sel aastal toimus võistlus sügisel. Võistlust korraldavad Eesti Barbeque Assotsatsioon ja Valgamaa Kutseõppekeskus.

 

Lisainfo
Kristi Luht
kutseõpetaja
kristi.luht@khk.ee