fbpx

Kutsehariduskeskuse lõpetab 850 noort meistrit

Neljapäeval, 16. juunil lõpetab Tartu Kutsehariduskeskuse suvine lend kutsespetsialiste, keda tänavu on lausa rekordiliselt 850 noort.

„Kutseoskused on hinnas ja neid, kes oma esimeseks või teiseks hariduseks valivad mõne praktilise eriala, on üha enam,“ selgitas direktor Andrus Mõttus kasvanud lõpetajate hulka. „Kiidan kõiki lõpetajaid, et olete valinud praktilise eriala, õpinguid tõsiselt võtnud ning väärt oskusi omandanud,“ sõnas Mõttus.

Väga heade õpitulemuste eest  saavad tänavu kiituskirja 37 kutsekeskharidusõppe lõpetajat. Teiste seas  lõpetavad kooli kiitusega vabariiklikel kutsevõistlustel kõrgeid tulemusi saavutanud Maarja Leib ja Deniss Semjonov. Kiitusega lõpetab ka Jane Juus, kes lisaks väga heale õppeedukusele oli koos Kelli Nõmme ja Erik Pungariga tegev õpilasfirmas Clotz. Kooli tänukirja väga hea õppeedukuse, kõrgete kutsealaste oskuste või aktiivse koolivälise tegevuse eest  saab  kokku  pea 190 lõpetajat.

„Meil on hea meel, et kutsehariduskeskuse leiavad üles asjalikud ja teotahtelised noored, kes tahavad ise midagi korda saata, õppida ja areneda.  Teiseks rõõmustame, et see keskkond, mille oleme koos töötajate ja õppijatega loonud, on kasvatanud nii rohkearvulise lennu noori meistreid,“ lisas Mõttus.

Juuksuri eriala lõpetaja  Merlys Püvi arvates pole ükski minut koolis olnud aja raiskamine. “Kohe esimesest koolipäevast peale on näha, et kõik koolis olijad – nii õpetajad, õpilased kui ka muud töötajad ajavad oma asju südamega. Üksteisega ollakse nii mõistvad, head ja abivalmid. Õpetatakse ainult seda, mida meil läheb ka reaalselt vaja. Eranditult igal päeval õppisin ma midagi uut – teadmisi, oskusi mida saan tulevikus kasutada.“

Tisler Priit Kangur tunnistas, õpingute jooksul tehtud areng ületas tema ootusi tugevalt. “Kannan KHK sõrmust uhkusega ja soovitan kooli kõigile tuttavatele,” ütles ta.

Pagar-kondiitri eriala lõpetava Grete Akenpärgi sõnul andsid positiivsema laengu õpetajad. “Kõik õpetajad, kellega olen kahe aasta jooksul kokku puutunud, on ääretult meeldivad inimesed, kes pakatavad teadmistest, oskavad küsimustele vastata, on head suhtlejad, humoorikad ning suurepärased isiksused,“ sõnas ta ja lisas, et positiivse kogemuse sai ta ka välispraktikalt Roskildes.

Tartu Kutsehariduskeskuse lõpuaktused peetakse Vanemuise kontserdimajas. Kell 10.00 algab tehnikavaldkonna, ärinduse ja kaubanduse ning IKT osakonna aktus.Kell 14.00 algaval aktusel antakse tunnistused kätte majutus- ja toitlustus- ning toiduainete tehnoloogia osakonna lõpetajatele.
Kell 17.00 algab aktus ehitus- ja puiduosakonna, kergetööstuse ja kodu ning iluteeninduse ja turismiosakonna lõpetajatele.

Lisainfo:
Andrus Mõttus
direktor
tel 7361 860Märkad veebilehel vigu?