fbpx

Kutsehariduskeskuse õppijad ja õpetajad jagavad hariduskonverentsil oma kogemusi

Sel nädalal toimuval  rahvusvahelisel hariduskonverentsil „NUTT* tuleb peale“  jagavad nutika tehnoloogia kasutamise häid näiteid  Tartu Kutsehariduskeskuse õpilased ja õpetajad.

Nii näiteks tutvustavad  IT-süsteemide spetsialisti õppurid  Gregor Jürgenson, Raiko Undrits ja Marten Koger kolmapäeval, 15. aprillil õpilaskonkursile „Lahe asi“  esitatud tööd.  Tegu on  kooli  loodusainete  loovtööna valminud veebilehega, mis räägib energiajookide kahjulikkusest. „ Noored arvavad, et energiajook on “lahe asi”, kuid tuleb välja, et see nii ei ole,“ tutvustas juhendaja Riina Mändla. Tema sõnul saavad õpilased  loovtöö kaudu  lõimida erinevaid loodusainete teemasid,  kasutada erialaseid oskusi ning arendada meeskonnatööd. Konkursil hea esinemine on muidugi boonuseks

Neljapäeval  tutvustab  õpetaja Kerstin Kesler  õpilugude videokonkursil „Tipptund“ kuue parema sekka tõusnud tööd. Tegu on konkursiga, kuhu on oodatud head näited, kuidas IKT vahendeid tunnis rakendada ning õppijaid aktiivselt õppetöösse kaasata.  Kerstin Kesleri sõnul esitas ta konkursile videoloo hariduslike erivajadustega  pagariõpilaste  tunnist. „Tegin seda, mida ma alati tunnis teen – õpetan ja õpina ka ise,“ rääkis Kesler.  „Kasutasin erinevaid võtteid –  nii i-Pad´e, video vaatamist, ise oma kätega tegemist, kasutasime ka oma keha  liikumist ning   rääkisime toidust ja valikutest, mida õpilased  oma igapäevaelus  teevad,“  lisas Kesler.

Õpetaja Anne Krull tutvustab aga  oma loodud e-kursust  “Praktiline keemia”, mis pälvis HITSA  tunnustuse “E-kursuse kvaliteedimärk 2015”.  Kvaliteedimärgi tunnistused antakse pidulikult üle samuti 16. aprillil toimuval HITSA konverentsil.

Konverents „NUTT* tuleb peale“ räägib sellest, kuidas noorte põlvkonna jaoks on nutika tehnoloogia kasutamine muutunud asendamatuks ning üha enam kasutatakse seda ka õppetöös. „Tartu Kutsehariduskeskus käib loomulikult ajaga sammu ning aktiivne ning edukas osalemine haridusuuenduste konkurssidel kinnitab seda,“  rõõmustas õppekorralduse juht Mariann Karja.

 

Lisainfo:

Mariann Karja
Tartu KHK õppekorralduse juht
mariann.karja@khk.ee

 

 Märkad veebilehel vigu?