fbpx

Kutsehariduskeskuse õppurid täiendavad eesti keele oskust

Möödunud nädalal käivitus programm eesti keelest erineva emakeelega õpilastele, et parandada eestikeelse  suhtlemise ladusust ja saada osa kultuuriloost.

Eesti keele õppeprogrammis saavad osaleda 25 Tartu Kutsehariduskeskuse õppurit, kes juba käisid koos Valgamaa Kutseõppekeskuses õppivate Läti noortega ühisel õppereisil Alatskivi lossis, Jääaja keskuses ning Kolkja vanausuliste muuseumis.

Õpetaja ja projektijuht Ellen Aunini kinnitusel oli tegu justkui rännakuga läbi Eesti ajaloo ja kultuuri. „Jääaja keskuses kuulasime huviga legende kuidas tekkis Saadjärv ja Munamägi, samuti Kalevipoja lugusid. Alatskivi mõisas sattusime baltisaksa kultuuri, aga tõelist elevust tekitasid ka mõisa teenijate vahakujud, näiteks kubjas ja kärner,“ jutustas ta ning lisas, et Eesti ajalugu ja kultuur on muukeelsetele õpilastele ikka väga tundmatu. „Just seda lünka õppereis täita püüdis.“

Õppekorralduse juhi Mariann Karja sõnul on tegu olulise projektiga, sest kutsehariduskeskuses õpib umbes 70  muukeelset õpilast. Kuigi  õpingutega saadakse valdavalt hästi hakkama, siis   kõnekeele barjääride ületamine nõuab eraldi pingutamist. Huvi osaleda oli eriti suur nende õpilaste seas, kes juba mulluses projektis kaasa lüüa said.  „Õpetajad Ellen Aunin ja Kati Toobal teevad seda lihtsalt nii huvitaval moel, et  keeleõpe ongi huvitav,“ kinnitas Karja.

Lisaks õppereisile on õppuritel käimas kolm keeleõppesessiooni erinevate igapäevaelu ja –teemade käsitlemiseks. Programm lõpeb 29.-30 juunil toimuva suvekooliga Palamuse lähedal, kus loomulikult käiakse ka  Palamuse Lutsu muuseumis ning räägitakse ajas muutunud koolist ja õpilastest.

Keeleõpe  saab teoks MISA toetatud projekti „Täiendava eesti keele õppe korraldamine Tartu Kutsehariduskeskuse ja Valgamaa Kutseõppekeskuse eesti keelest erineva emakeelega õpilastele“ raames.  Keeleõpet toetab Euroopa Sotsiaalfondist rahastatav programm “Keeleõppe arendamine 2011–2013” tegevus “Kutseõppurite ja täiskasvanute gümnaasiumide õppurite täiendav keeleõpe”.

 

Lisainfo:
Ellen Aunin
ellen.aunin@khk.eeMärkad veebilehel vigu?