fbpx

Kutsehariduskeskuse suvine sisseastumisperiood jõuab lõpusirgele

Tartu Kutsehariduskeskuse suvine sisseastmisperiood jõuab lõpusirgele. Dokumente ootame veel kuni 4. augustini.

Seni on põhihariduse baasil erialadest kõige populaarsemad IT-süsteemide nooremspetsialisti, koka, sõiduautotehniku ja ehitusviimistluse õppekavad. Kui IT ja autoerialad on populaarsuse tipus aastaid, siis kokandus on viimaste aastate tõusev trend.

Soovijaid on vähem metallierialadel. Nii koostelukkseppasid kui metallilõikepinkidel töötajaid vajavad ettevõtted rohkem, kui seni õpihuvilisi on saabunud. Ometi on tegu valdkonnaga, kus makstakse keskmisest kõrgemat palka ning tehnoloogia areng toob kaasa ühe kaasaegsema ja puhtama töökeskkonna. Lisaks annavad mitmed ettevõtted metallierialade kutseõppuritele stipendiume.

Keskhariduse baasil erialadest on taas populaarsuse tipus raamatupidaja ja juuksuri erialad. Täiskasvanud töötavatele inimestele mõeldes on kutsehariduskeskuses nüüd mitmeid erialasid sessioonõppes, mis tähendab paindlikumat õppetöö graafikut ja võimaldab õppida ka töö kõrvalt. Nii näiteks saab lisaks koka, müügiesindaja, logistiku abi nüüd sessioonõppes õppida ka tarkvara arendust.

Esmakordselt avame aktiivtegevuste instruktori õppe, kus saab nii ratta- kui veematkade juhendamise js seiklusradade instruktori teadmised ja oskused. Tegemist on turismivaldkonnas uue erialaga, ning seetõttu ootame ka sinna praegusest enam huvilisi.

Uus on ka e-kaubanduse spetsialisti eriala, mille avame töökohapõhise õppe vormis. See õppevorm eeldab aga töökohta e-kaubandusega seotud valdkonnas, sest õppetööst on üks kolmandik koolis. Kokku on töökohapõhises õppes võimalik lisateadmisi ja oskusi omandada lausa kuuel erialal.

Lähemalt saab erialade ja õppevormidega tutvuda: khk.ee/vastuvott

Dokumente võetakse vastu Tartu Kutsehariduskeskuses, Kopli tn 1, igal tööpäeval kella 9 – 15 või elektroonselt e-vastuvõtu keskkonnas.

Dokumentide esitamise viimane päev on 4. august. Vestlused ja mõnel erialal ka testid toimuvad 7.-10. augustini.

Lisainfo:
Kaire Mets
turundusjuht
5066568Märkad veebilehel vigu?