fbpx

Kutsehariduskeskuse tiim läheb punnvõrridega kestvussõidule

Laupäeval, 9. aprillil toimub Pärnu lähistel Audrus punnvõrride kestvussõit, millest seekord võtab osa ka kutsehariduskeskuse motohuviliste tiim.

Võistluse tarvis on sõiduautotehnikud, autokeretehnikud ja automaalrid  Rait Koort’i juhendamisel üles ehitanud kaks retrohõngulist punnvõrri ning neile lisaks võisteldakse 2 kaasaegsema sääreväristajaga „hiinakate“ võistlusklassis.

Kutseõpetaja Rait Koorti sõnul sai asi alguse autoerialade valikainest, mille raames tehakse koos igasuguseid autoasjandusega seotud projekte, et autotehnik saab ka plekksepa- või maalritööga tuttavaks ning plekitöid õppivad noored jälle mootoreid putitada. „Ma ise olen juba kaks aastat punnvõrride kestvussõidul osalenud, seetõttu tundus punnvõrride ehitamine ja võistlemine just paras väljakutse olema,“ lisas ta.

„Praeguseks oleme algusest lõpuni üles ehitanud kaks punnvõrri.  Mul olid vanad kokkuostetud raamid, rattad, mootoriosad –põhimõtteliselt  võtsime kõik pulkadeks lahti, raamid lihvisime ja värvisime, mootoritel said vahetatud kõik kuluosad ja kuna ka paljusid vene masinate varuosi poes pole, siis said need kohapeal ise valmis treitud, kirjeldas Koort kogu protsessi. „Need masinad lähevad retroklassis võistlema ja kestvussõidus on nii, et kes viie tunni jooksul läbib rohkem ringe, on võitja.  Vahepeal on lubatud nii sõitjate vahetus,  tankimise- ja remondipausid. Valmis tuleb olla  väiksemaks remondiks ja kõpitsemiseks ning tulemust ei tea iial ette, sest kestvussõidus on määrav mootori töö,“ lisas ta.

„Kahe võrriga läheme „hiinaka“ võistlusklassi sõitma, seal on mootorid paremad ja kiirused suuremad. Mullu sain selles võistlusklassis 3. koha, loodan seekord ka tulemust,“ kinnitas Koort.

Kokku kuulub meeskondadesse ligikaudu 20 autoerialade õpilast ja õpetajat ning lisaks vahvale ringrajasõidule käiakse ka Pärnumaa Kutsehariduskeskuse autoerialade õpetajatel külas.

Antud üritus on sissejuhatuseks sügisel avatavavale õppekavale „Väikemasina-, mootor- ja jalgrattatehnik“, kuhu saab kandideerida juba sellel suvel.

Lisainfo:
Ülo Ramp
tehnikavaldkonna juht
tel  7 361 971Märkad veebilehel vigu?