fbpx

Kutsehariduskeskuse tiim võitis Grillfesti noortevõistluse

Nädalavahetusel Pärnu Vallikäärus  toimunud Grillfestil peetud koolidevahelise grillimisvõistlusel saavutas Tartu Kutsehariduskeskuse tiim esikoha ja pälvis tiitli „Eesti Noor Grillimeister“.

Võidukasse võistkonda kuulusid toiduainete töötlemise eriala õpilased Anet Aunapuu (TT11), Kristiina Tutt (TT11), Sandra Krõlov (TT11), Birgit Vahi (TT11), Birgit Adamson (TT11), Svetlana Samsonova (TT13) ning kondiitri erialalt Katrin Allas (KOo14) ja Kariina Käärdi (KOo14). Õpilasi valmistasid võistlusteks ette lihatehnologia kutseõpetajad  Kristi Luht ja Kamilla Lüdikainen ning pagar-kondiitri kutseõpetaja Gerda Ode.

Võistluste paremus selgitati kolmes valdkonnas: Rakvere searibivoorus, Talleggi kanalihavoorus ja Kaupmehe fantaasiavoorus.

Juhendaja Kristi Luha sõnul  tulid alavõidud nii kanalihavoorus kui ka fantaasiavoorus ning ribi grillimine läks samuti hästi. „Kanaliha oli meil eelnevalt marineeritud vürtsikas-magusas küüslaugumarinaadis  ja siis kiirelt grillitud, liha jäi hästi mahlane ja maitsev,“ jagas Luht grillinippi.

Fantaasiavoorus valmistati aga astelpaju-õunakrõpsudega grillitud polentat, mandlilaastudest grillitud korvikesed värske maasika ning banaanitrühvleid  filotaignas,  lisandiks  šokolaadised maasikad ja alkoholivaba mojito.

Kokku asus võistlustulle 25 noortevõistkonda. Tartu Kutsehariduskeskusele järgnesid Tallinna Teeninduskooli ja Pärnumaa Kutsehariduskeskuse noored.

Grillfest_2014

Lisainfo:
Merle Truupõld
tel 7361 892

 Märkad veebilehel vigu?