fbpx

Kutsehariduskeskuses avatakse Piimaring ja Kopliring

Teisipäeval, 19. aprillil avab kutsehariduskeskus Tartu esimesed siseterviserajad, kus õpilased ja töötajad saavad istuvast asendist pausi pidada ja tervislikult liikuda.

Siseterviserajad kulgevad tähistatult mööda kooli koridore ja treppe ning  kõigil soovijail on võimalik seda läbida endale sobival ajal ning enda valitud tempos. Mõlema raja peal saab teha venitusharjutusi, hüpata keksukastis ja mängida trips-traps-trulli. Terviseradadest pikem, 500 meetrine Piimaring saab alguse B-korpuse fuajeest, ehk õppekorpuse Piima tänava poolsest küljest. 160 meetri pikkune Kopliring algab A-korpuse fuajeest, ehk Kopli tänava poolsest küljest. „Iga inimene saab valida sobiva pikkusega raja väikeseks virgutuspausiks ja kel on aega enam, võib mitu sportlikku tiiru teha,“ kinnitas Veskus.

Radade nimekonkursil sai oma ideid välja pakkuda kogu koolipere, kuid tegijate hinnangul suupärasema ja vahvama nime pakkus välja kursusejuhataja Piret Neihaus.

Spordijuht Meida Veskuse sõnul sündisid kutsehariduskeskuse siseterviserajad koostöös tänavu rekreatsioonikorralduse eriala lõpetava Külliki Rammuliga, kes valis radade loomise oma lõputöö teemaks. „Külliki ongi seda projekti nüüd vedanud, lisaks teeme koostööd Eesti terviseradadega, kelle toel on Eestis juba 5 siseterviserada maha märgitud,“ ütles Veskus.

SA Eesti Terviserajad siseterviseradade projektijuht Alo Lõoke selgitas, et istuva töö vastu ei saa, kuid napist füüsilisest aktiivsusest tulenevaid riske saab maandada küll.  „Seni on siseterviserajad loodud Eesti Energia ja Swedbanki peakontorisse, Narva kutseõppekeskusesse, Tallinna Ülikooli,  Eesti Rahvusringhäälingu telemajja ja Sotsiaalministeeriumi. Esimese siseterviseraja Tartu linnas avab kutsehariduskeskus,“ kinnitas ta.

Kutsehariduskeskuse siseterviseradade avamine toimub 19. aprillil kell 14.00. Kõik on oodatud esimesi terviseringe tegema ning avapäeval pakutakse nii Piimaringi kui Kopliringi läbijatele tervislikke suupisteid. „Käib südametervise kuu ning sel puhul algab kutsehariduskeskuses projekt „Sammume koos“, selgitas Veskus ja lisas, et siseterviserajad lihtsustavad kindlasti sammude kogumist.

Lisainfo:
Meida Veskus
spordijuht
tel 7361 839Märkad veebilehel vigu?