fbpx

Kutsehariduskeskus tähistab vastutustundliku turismi nädalat

Sel nädalal tähistab Tartu Kutsehariduskeskus vastutustundliku turismi nädalat. Nädala raames külastas kooli Ameerika Suursaatkonna asejuht pr. Elizabeth Horst, turismiosakonna koridori seati üles näitus Ameerika rahvusparkidest ning toimumas on kogu kooliperele mõeldud digiviktoriin „Reis ümber Eesti“.

Reedel turismi-, majutus-, raamatupidamise ja sekretäritöö erialade õpilastele esinenud pr. Horst rõhutas oma vestluses, et vastutustundlik reisimine aitab tuua kasu kohalikele kogukondadele ja kaitsta loodusväärtusi; eri kultuure ja tavasid austades saab igaüks panustada maailma kultuurilise mitmekesisuse säilimisse. Kindlasti peaksid turismiarendajad tähelepanu pöörama reisimisvõimaluste loomisele erivajadustega ning majanduslikult vähem kindlustatud inimestele – loodus ja kultuur peaksid olema ligipääsetavad kõigile.

Kirgliku matkajana kiitis ta Ameerika rahvusparke, kus leidub radu nii jalutajatele kui tõsistele matkasportlastele. Põhireeglid, mida looduses liikuja peaks arvestama on „liigu jälgi jätmata“ (Leave no trace) ja „ära toida loomi“. Pr. Horsti arvates kasvab vastutustundlikkus looduse ja kultuuride suhtes koos inimesega, siltidel kirjas olevatest keeldudest-käskudest on vähe abi.

Küsimusteringist said osalejad teada, et pr. Horst on reisinud kokku 52-s riigis ja et kõige raskem diplomaaditöös on roteerumine: õppida 3 aasta jooksul ühte riiki tundma ja armastama, seal „juurduda“, seejärel lahkuda ning suunduda järgmisse riiki. Meie õpilased andsid pr. Horstile soovitusi matkata Hiiumaal, Kõrvemaal, Soomaal, Karulas ja RMK pikkadel matkaradadel.

Täna, 9. novembril toimub ka digiviktoriin. Turismikorralduse õpilane Mari Liis Tamm selgitas, et viktoriinist oodatakse osa võtma kogu koolipere. „ See on kogu kooli jaoks ja ootame aktiivset osavõttu,“ ütles ta. Digiviktoriin on valminud koostöös IKT osakonnaga. „ Üks õpilane tegi selle lahenduse, et saaks küsimustele vastata ja oleks ilus ka,“ selgitas Tamm.

Viktoriini paremik selgub homseks ja peaauhinnaks on reis Eesti Rahva Muuseumi kahele inimesele.

Elizabeth_Horst_tartu_Kutsehariduskeskuses

Õpetaja Aime Jaaguse sõnul soovib turismiosakond tähelepanu pöörata uutele väärtustele turismivaldkonnas. Vastutustundlik turism on jätkusuutlik ning hoolitseb, et ka tulevased põlvkonnad saaksid sedasama looduskeskkonda ja vaatamisväärsusi nautida. „See tähendab ka seda, et turismisihtkoha elanikud saaksid turismist kasu. Nii turistid kui võõrustajad peaksid olema rõõmsad üksteise üle ja ka heaolu oleks mõlemapoolne,“ selgitas ta.

„Me teeme seda seepärast, et tulevased turismitöötajad teaksid millega on tegemist,“ lisas Mari Liis Tamm.

Lisainfo:
Aime Jaagus
õpetaja
aime.jaagus@khk.eeMärkad veebilehel vigu?