fbpx

Kutsehariduskeskuses võisteldakse AASTA TEGIJA tiitlite nimel

Järgmisel nädalal toimuvad Tartu Kutsehariduskeskuses koolisisesed kutsevõistlused, kus selgitatakse välja parimatest parimate oskustega noored tegijad.

Aasta tegija tiitli nimel võistlevad ligikaudu 350 noort kokku 33 erinevas võistlusklassis. Võistlused toimuvad 6.-7. märtsil  Põllu tänava õppekorpuses ja 7.-8. märtsil Kopli tänava õppekorpuses.

Eesti juubeliaasta tähistamiseks on mitmete võistluste temaatikas ja ülesannetes pidupäeva hõngu.  Nii näiteks on müürseppade võistlustööks juubelisümboolikaga dekoratiivmüüritise ladumine ning kondiitrid ja pagarid peavad leidma oma toodetele inspiratsiooni Eesti loodusest.

Ka sel aastal tuleb mitmetel erialadel võistlustöö valmimise nimel pingutada kaks päeva. Kompleksülesanne tuleb lahendada autotehnikutel ning see hõlmab nii teooriat kui ka veermiku hooldust, rehvivahetust, elektriskeemi koostamist ja mõõdistamist ning autodata kasutust. Keskkonnatehnika lukkseppadel tuleb kahe päeva jooksul paigaldada vannitoa sanitaarseadmed, radiaator- ja põrandakütte- ning vee- ja kanalisatsioonitorustikud. Kahepäevased võistlused on veel IT-süsteemide spetsialistidel. tarkvara arendajatel, tisleritel, maalritel ja müürseppadel.

Enamik võistlusi on kas täielikult või osaliselt avatud publikule ja kaasaelajatele. Parimat osa võistlustest saab näha 7. märtsil Põllu õppekorpuses ja 8. märtsil Kopli õppekorpuses. Samuti saavad huvilised osaleda meistriklassides ning käia ringkäigul tutvumas nii võistluste kui noorte meistrite valmistöödega.

Meistriklassidest ja ringkäikudel osalemine on tasuta, kuid vajab eelnevat teada andmist. Lisainfo on leitav:khk.ee/kutsekooli

Kutsevõistlusi toetab enam kui 70 ettevõtet, kes toetavad materjalidega või panevad välja auhindu.

 

Lisainfo:
Lilia Leiman
huvijuht
tel 736 1872Märkad veebilehel vigu?