fbpx

Kutsekoolide suvepäevadel tehakse sporti ja isetegevust

Tartumaa tervisepordikeskuses peetakse 26.- 28. maini kutsekoolide suvepäevi, kus sel aastal osaleb rekordarv  kutseõppeasutusi – kokku 16 kooli.

Järjekorras 13ndate suvepäevade eesmärgiks on tunda ennast ühtse kutsekoolide perena, koos sportida ja meelt lahutada ning midagi uut juurde õppida.  Kolme päeva jooksul toimuvad nii sportlikud võistlused kui ka loovust, meeskonnatööd ja teadmisi nõudvad mõõduvõtmised.

Spordivõistlustest on kavas laskevõistlused, ultimate frisbee,  mobiiliorienteerumine, pimevõrkpall, korvpalli vabavisked, turnimine ja teatevõistlused. Suvepäevade isetegevuskava on üles ehitatud Playbackile,  võtmes „See lugu kõlab tuttavalt.“ Esitamisele tulevad vapramatest vapramad hitid. Viktoriinis tuleb vastata  üldkultuurilistele küsimustele  ja lisaks pannakse proovile kõik meeled: haistmis-, maitsmis-, kompimis-, kuulmis- ja nägemismeel. Õhtuses  koostöö –ja meelelahutusprogrammis aitavad aega sisustada Ruutu10, kutsehariduskeskuse bänd Kirju Tigu ja Kruuv.

Traditsiooniliselt  selgitatakse välja suvepäevade võitja kool, kes saab karika ja suvepäevade lipu ning puidust Eesti kaardi, kus on tähistatud kõik eelnevad võitjad.  Lisaks valmistasid kutsehariduskeskuse kodumajanduse õpilased kutsekoolidele ka kaks uut sõpra: Killu ja Kusti. Võitja kool saab enda seltsi Killu ja järgmise aasta võõrustaja ülesandeks on Kustiga mestis järgmised suvepäevad korraldada, et traditsioon ikka kestaks.

Kutsekoolide suvepäevi korraldab seekord Tartu Kutsehariduskeskus, kes oli võidukas nii 2014 kui ka 2015ndal aastal.  Suvepäevadest võtavad osa  lisaks korraldajatele veel  Tartu Kunstikool, Tallinna Tööstushariduskeskus, Valgamaa Kutseõppekeskus, Rakvere Ametikool, Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus, Viljandi  Kutseõppekeskus, Räpina Aianduskool,  Tallinna Ehituskool, Luua Metsanduskool,  Tallinna Polütehnikum,  Võrumaa Kutsehariduskeskus, Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool, Narva Kutseõppekeskus, Tallinna Teeninduskool ja Haapsalu Kutsehariduskeskus.

Suvepäevade korraldamist toetab Hasartmängumaksu Nõukogu.

Täiendatud 30.05.2016

Üldkokkuvõttes võitis Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool, teise koha sai Räpina Aianduskool ja kolmandaks jäi seekord Tartu Kutsehariduskeskuse tiim. Järgmised  kutsekoolide suvepäevad toimuvad seekordse võitja Olustvere kooli korraldusel.

Lisainfo:
Lilia Leiman
huvijuht
tel 7361 872Märkad veebilehel vigu?