fbpx

Kutseõpetaja Ülle Soeson on ettevõtlusõppe edendaja nominent

Täna, 26. novembril tunnustab Haridus- ja Teadusministeeriumi ettevõtlusõppe programm Edu ja Tegu koolide ettevõtlusõppe edendajaid. Teiste seas on nominendiks Tartu Kutsehariduskeskuse pagar-kondiitri kutseõpetaja Ülle Soeson.

Toiduainete tehnoloogia osakonna juhi Merle Truupõllu sõnul edendab Ülle Soeson ettevõtlikkust tegudega. „Mul on hea meel, et Ülle tegevust toiduainete tehnoloogia osakonna õpilaste ettevõtluse arendamisel on väärtustatud.“

Ülle Soeson on pagari- ja kondiitritoodete tehnoloogia eriala populariseerija ning veab eest toodete müüki. Näiteks Oskuste ÖÖl paistis Ülle paistis silma suurepärase eestvedajana, kes tõmbas endaga kaasa kõik pagar-kondiitri ja lihatehnoloogia kutseõpetajad. Nii valmistati meeskonnatööna Oskuste ÖÖl  müümiseks lai valik erinevaid pagaritooteid ning koos oma kursuse õpilastega suudeti müüa kaks korda enam kui mullusel üritusel ja teha neljakohalise numbri suurune müügikäive. Ka iga-aastased suuremahulised jõululaadad on Ülle säramise koht. Oma tegudega müügitöö korraldamisel näitab ta ettevõtlikku vaimu ja on õpilastele eeskujuks.

Kutseõpetaja Ülle Soeson on aktiivselt kaasa löönud ka mitmetel koolisisestel ja –välistel üritustel. Näiteks Leivanädalal korraldas ta õpilastega rukkitoodete degusteerimisi. Ta on viinud oskuste festivalil Noor Meister ja infomessil läbi töötube, propageerides nii oma eriala.  Viimastel kutsehariduskeskuse Avatud uste päevadel oli Ülle šokolaadi voolimismassist rooside valmistamise töötuba üks populaarsemaid.

Ettevõtlusõppe programmi Edu ja Tegu tunnustuskonkursile esitati viies kategoorias kokku 36 kandidaati. Laureaadid kuulutatakse välja täna, 26. novembril Tallinnas Õpetajate majas.

Lisainfo:
Merle Truupõld
Toiduainete tehnoloogia osakonna juht
merle.truupold@khk.ee
tel 7361892Märkad veebilehel vigu?