fbpx

Kutseõppurid selgitavad välja Aasta Tegijad

Neljapäeval 28. jaanuaril toimub Tartu Kutsehariduskeskuses ülekooliline kutsevõistlus „Aasta Tegija“, kus selgitatakse välja paremad noored meistrid kokku 35 erineval võistlusalal.  Sel aastal on tegu väikse juubeliga, sest kooli kutsevõistlust peetakse juba kümnendat korda.

„Kutsevõistlus on hea võimalus  oma oskusi näidata ja teistega võrrelda, kuid peale tiitli on  kaalul ka võimalus minna võistlema vabariiklikele ja rahvusvahelistele võistlustele,“ sõnas  võistluste peakorraldaja Lilia Leiman ja lisas, et õpilased võtavad väljakutset tõsiselt ning oma tulemuse nimel on tublisti harjutatud.

Võistlused toimuvad nii Kopli kui Põllu tänava õppekorpustes  ja kokku võisteldakse 35 erineval võistlusalal. Kopli tänava õppekorpuses panevad ehitus- ja puiduerialade õppurid oma oskused proovile näiteks aiaposti ladumises, seinamaalingu tegemises ja puidust karbi meisterdamises. Juuksurid teevad seekord fantaasiasoenguid teemal „Nutikad, lõbusad ja kiired ahviaasta soengud“, ning soengute demonstratsioon ja publiku lemmiku valimine algab kell 12.30 Kopli õppekorpuse saalis. Pagarid valmistavad seekord juubelikringli ning kondiitrid teevad juubelitordi. Maitsvaid võistlustöid on võimalik kaasa osta alates kella 15st.

Põllu tänava õppekorpuses on toimuvad mitmed kaubanduse ja autoerialade võistlused, keskkonnatehnika lukksepad paigaldavad muuhulgas radiaatoreid ja veetorustikku ning elektrikud, treialid ja lukksepad teevad praktilise töö. Võistluste ajakava on aadressil: http://khk.ee/at2016/

Kutsevõistlusi toetab seekord üle 70 ettevõtte, samuti löövad ettevõtete esindajad kaasa žüriide töös. „Kui räägitakse kutsekooli ja ettevõtete koostööst, siis selle võistluse puhul on see väga selgelt näha,“ selgitas kutsehariduskeskuse direktor Andrus Mõttus. „Ettevõtjad on valmis toetama heade oskustega noori meistreid, kuid samuti panevad aktiivsemad sel üritusel andekatele noortele silma peale,“ lisas ta.

„Aasta Tegija“ võistlused on pealtvaatajatele avatud. Kaasa elama ootame kõiki pöidlahoidjaid, sõpru ja vanemaid. Võimalik on tulla ja osaleda  ringkäikudel, mis toimuvad Kopli õppekorpuses algusega kell 10.30 ja 11.30 ning Põllu õppekorpuses kell 11.00. Info ja registreerimine http://khk.ee/at2016/

 

Lisainfo:
Lilia Leiman
huvijuht
tel 7361 872
lilia.leiman@khk.eeMärkad veebilehel vigu?