fbpx

Kutsevõistlustel saab näha lamba-aasta lokke ja laineid

Neljapäeval, 29. jaanuaril  toimuvad Tartu Kutsehariduskeskuses ülekoolilised kutsevõistlused, mille raames selgitatakse välja  Aasta Tegijad kokku 28 erialal.

Kutsevõistlused on avatud ning  kaasa elama oodatakse nii pöidlahoidjaid-huvilisi  kui ka neid, kes soovivad ametiõpingutest parema ülevaate saada.

Silmailu pakuvad tulevased juuksurid, kes sedapuhku teevad fantaasiasoenguid teemal lokid ja lained lamba-aastal.  Juuksuriõpetaja Elo Õuna sõnul on praegused soengumoe trendid  pehmemad ja romantilisemad ning seega on ka lokid ja lained igati asjakohased. „Lokkide tegemiseks on praegu nii palju erinevaid vahendeid ja tehnikaid ning  võistlejad saavad oma siiani omandatud oskusi väga hästi näidata,“  sõnas ta.  Kell 12.30 toimuvad demonstratsioonil Kopli õppekorpuse konverentsisaalis  saavad kõik seekordseid lokilisi soenguid hinnata ja valida publiku lemmiku.

Võistluste peakorraldaja Lilia Leimani sõnul  on elamusi pakkuda ka teistel erialadel. Näiteks  õmblejad ja rätsepad võistlevad seekord kottide ja kosmeetikakottide õmblemises ning kaunistamises. „Ehitajatel on seekord kompleksvõistlus,  kus laotakse nii aiaposti, tehakse viimistlustöid ning isegi kividega vigurjooksu,“ lausus ta ja lisas, et poistele pakuvad kindlasti huvi ka autoerialade võistlused Põllu tänava õppekorpuses.

Maitseelamusi tõotavad pakkuda ka pagarid ja kondiitrid, kes on ametis minipirukate ja –kookide valmistamisega.  Noorte kokkade võistlusroogade valmimist saab seekord ka kaamerate vahendusel jälgida.  Valmistoodete väljapanek algab kell 13.00  õpperestoranis.

Kutsevõistlused 29. jaanuaril on avatud ka publikule ning osaleda saab ka mõlemas õppekorpuses kell   11.00  algavatel ringkäikudel. Täpsem info ja registreerimine on avatud: http://aastategija2015.khk.ee/

Aasta tegija 2015 pidulik auhinnatseremoonia toimub 30. jaanuaril kell 11.00 Kopli tänava konverentsisaalis, kus tunnustatakse iga võistluse parimaid noori meistreid ja tänatakse võistlustele õla alla pannud tööandjaid ja sponsoreid.

Lisainfo:
Lilia Leiman,
huvijuht
Tel 516 4077Märkad veebilehel vigu?