fbpx

Kuue riigi koostöös liigub kutseharidus digitaalsema ja jätkusuutlikuma õppe poole

Laupäeval, 26. septembril leidis aset rahvusvahelise projekti “Shaping digitally supported and sustainability-oriented centers of excellence Design Vocational Education in Europe (DUNE-BB-EU)” virtuaalkohtumine, võõrustaja rollis oli Tartu Kutsehariduskeskus.

Kohtumine oli algselt planeeritud toimuma Tartus märtsis 2020, ent ärevate aegade tõttu lükkus septembrisse ning sai teoks veebisilla abil. „Tartu kohtumise eesmärgiks oli tutvustada meie haridussüsteemi üht tugevust – digitaliseerimist hariduses. Esinejate ettekanded keskendusid Eesti koolides ja Tartu Kutsehariduskeskuses kasutatavatele  õpetamise digivahenditele ning koostööpartnerite huvi meie lahenduste vastu oli suur ja positiivne,“ selgitas Tartu Kutsehariduskeskuse rahvusvaheliste suhete koordinaator ja konverentsi korraldaja Andrei Atškasov.

Kohtumisel osalesid partnerid Saksamaalt, Austriast, Prantsumaalt, Maltalt ja Itaaliast. Kohtumise avas Tartu abilinnapea Asko Tamme.

Projekti “Shaping digitally supported and sustainability-oriented centers of excellence Design Vocational Education in Europe (DUNE-BB-EU)” peaeesmärk on luua projekti partnerkoolides moodsad, tulevikuoskustele ja -ametitele suunatud riiklikud kutsehariduse tipp- ja kompetentsikeskused. Selleks töötatakse välja ühine tugiraamistik digitaalsete ja jätkusuutlike kutsehariduse tippkeskuste kujundamiseks, mis edendavad riiklikke kutsehariduse- ja koolitusprogramme ning samas ühtlustavad Euroopa kutseharidussüsteemi.

 

 

Rohkem infot:

Andrei Atškasov
Tartu KHK rahvusvaheliste suhete koordinaator
tel  7361 894Märkad veebilehel vigu?