fbpx
Leidsid vea?
Tagasi

Reedel 11. mail toimunud Kvartali sünnipäevatordi võistlusel panid end proovile kaheksa kutsehariduskeskuse pagarite-kondiitrite tiimi.

Võistluse võitsid Erle Pärn ja Diana Elisabeth Berg. Võidutort koosnes red velvet biskviidi kihtidest, mille vahel oli karamelli-vaukreemi, küpsetatud šokolaaditükke ja vaarikaid ning kaunistatud makroonide ja valgest šokolaadist voolitud orhideeõitega.

Teise koha võitjad olid Hanna Bergmann ja Jaana Hendrikson oma martsipanitordiga, mis oli kokku pandud šokolaadibiskviidi, astelpaju ja hapukooremoussee kreemide ja mustikatarretisega ning kaunistatud martsipani ja lillepastaga. Hanna ja Jaana tort osutus ka Kvartalis kohapeal torte maitsnud ja hääletanud publiku lemmikuks.

Kolmanda koha said Ave Toming ja Mari-Liis Kalla, kelle tordis oli biskviidikihtide vahel sidruni-cremeux ja banaani ja vahukoore-kodujuustukreem ning kaunistatud jõhvika-munavalge vahukreemi ja kuivatatud puuviljadega.

Tordivõistluse žürii, kuhu kuulusid Kvartali Maksimarketi peakokk Jaanus Jõeorg ja kutseõpetajad Ülle Soeson ning Sirje Jäär hindasid nii tortide maitset kui välimust. Samuti hinnati uudsust, julgeid maitseid, uusi tehnikaid nii sisus kui kaunistustes aga ka valmistusvõtteid ning seda et tort oleks püsiv ja ilusa lõikepinnaga. „Tegelikult olid tordid väga eriilmelised, sest oli kasutatud erinevaid kaunistusvõtteid, tehnikaid ning tooraineid,“ kinnitas Soeson.
Tordivõistluse võitjatele pani auhinnad välja sünnipäevalaps Kvartali kaubanduskeskus.

Facebookis on aga kõigil võimalik veel torte imetleda ja hinnata. Vaata albumit SIIT ja vali oma lemmik! Hääletajate vahel soosib Kvatal juba 17. mail 20€ Kvartali kinkekaardi.

Lisainfo:
Ülle Soeson
kutseõpetaja