fbpx
Leidsid vea?
Tagasi

1.septembril alustab Tartu Kutsehariduskeskuses õpinguid 1280 uut õppurit, kokku õpib kutsehariduskeskuses tänavu ligi 3000 tulevast meistrit.

“Rõõmustav on, et sel aastal laekus mullusest rohkem sisseastumisavaldusi põhikooli lõpetajatelt, kelle jaoks oleme tõusnud arvestatavaks edasiõppimise valikuks,” ütles direktori asetäitja õppealal Liivi Raudsepp. “Täiskasvanutele oleme avanud mitmeid uusi erialasid ja loonud paindlikke õppimisvõimalusi, sest uut ametit või lisaoskusi vajatakse läbi elu. Esmakordselt oleme koostöös tööandjatega loonud õppekavu, mida töökohapõhises õppes rakendada ning uued õppimisvõimalused osutusid populaarseteks.  Seega, vastuvõtt näitab, kui mitmekesine on meie õpilaskond ja millised väljakutsed see esitab ka õpetamisele,” selgitas Raudsepp.

Põhihariduse baasil õppijate seas oli populaarseim eriala taas It-süsteemide nooremspetsialist. Keskhariduse baasil oli kõrgeim konkurss sessioonõppes raamatupidamise erialale, populaarseks valikuks osutus ka uus väikeettevõtja õppekava. Esmakordselt saab kutsehariduskeskuses õppida mitmeid tehnikavaldkonna erialasid ning peagi alustavad mitmed töökohapõhise õppe grupid.

“Kindlasti ei ole kutseharidus ummiktee, sest tänavu alustab 23 Tartu Kutsehariduskeskuse vilistlast kõrghariduse omandamist Tartu Ülikoolis, mitmed rakenduskõrgkoolid võtavad meelsasti kutseoskustega noori vastu ning sageli jätkatakse kõrgema taseme kutseõpingutega kodukoolis,” rõhutas Raudsepp kooliaasta alguse tähendust.

Tartu Kutsehariduskeskuse õppeaasta avaaktus algab Vanemuise kontserdisaalis 1. septembril kell 11.00. Muuhulgas tunnustatakse aktusel ka möödunud õppeaasta silmapaistvaid tegusid. Peale aktust toimuvad kursusejuhatajate tunnid nii Kopli kui Põllu õppekorpustes.

Lisainfo:
Liivi Raudsepp
direktori asetäitja õppealal
tel 7361 861