fbpx

Ligi 600 õppurit lõpetavad täna kutsehariduskeskuse

Täna, 26. juunil lõpetavad  Tartu Kutsehariduskeskuse järjekordne lend kutseoskustega noori meistreid. Pidulikul aktusel Vanemuise kontserdimajas  saavad  lõputunnistuse   kokku 583 õppurit, neist 22 lõpetavad  kiituskirjaga  ning lausa 102 õpilasele antakse kooli tänukiri väga hea õppeedukuse ja kõrgete kutsealaste oskuste või koolivälise  tegevuse eest.  Kutsetunnistusega lõpetajaid on tänavu 453.

„Meie aitame oma meistritel unistusi  ellu viia,“  sõnas Kutsehariduskeskuse direktor  Andrus Mõttus ning  lisas, et  kooli lõpetamine sporditerminitesse üle kantuna siiski vaid  sprint, kuid elu ise justkui maraton. „Selleks maratoniks soovime kõigile meie meistritele jõudu ja edu.“

Tartu Kutsehariduskeskuse kutseõppe head taset näitavad edukad vilistlased. Näiteks eelmise aasta lõpetajatest 70% asus tööle ning 22% jätkas õpinguid.

Üks tänavustest lõpetajatest, värske  majutusteenindaja  Janne Võrk  läheb  lõpuaktuse asemel aga presidendi vastuvõtule. Kiitusega lõpetanud Janne  sõnas, et kooliaeg on möödunud väga-väga kiiresti ja huvitavalt. „Siin oli nii palju võimalusi, et kui endal tahtmist on, siis jõuab palju ning kaugele,“ kiitis ta ning lisas, et soovitaks  kutsehariduskeskust ka teistele.

Praegu on Janne  juba tööl hotell Tartu kohvikus. „Käisin siin praktikal ja  nii hakkasin juba kooli kõrvalt  tööle,“  kinnitas ta  ning rääkis, et oma tulevikuplaanid pole veel päris kindlad,  kuid oma praeguse tööga on ta rahul. „Teenindus sobib mulle väga hästi.“

Lõpuaktus põhikooli baasil lõpetajatele algab Vanemuise kontserdimajas kell 11.00 ja keskkooli baasil lõpetajatele kell 15.00. Palju õnne kõigile lõpetajatele!

 Märkad veebilehel vigu?