fbpx

Liina Suur tõi Londonist hõbedase medali Tartusse

23.-28. oktoobril Londonis peetud rahvusvahelistel kutsevõistlustel võitis Liina Suur hõbemedali restoraniteeninduses. Tartu Kutsehariduskeskuses toitlustusteenindust õppiva Liina Suure juhendaja oli kutseõpetaja Tiina Kärner.

Tegu oli Euroopa Hotelli- ja Turismikoolide võistlusega, mis seekord toimus Londonis. Restoraniteeninduse võistlus oli kompleksne, kus osalejate teadmised ja oskused tõeliselt proovile pandi. Lisaks teooriatestile, kus oli nii loogika kui erialaseid küsimusi, tuli näidata oma praktilisi oskusi.

“Kõigepealt mise en place, mis tähendab laua eelkatet, siis klientide vastuvõtmine ja menüü tutvustamine,” jutustas Liina Suur. “Kusjuures menüü me saime eelneval õhtul ja seal oli kaheksa rooga, mis tuli paari tunniga endale selgeks teha. Siis võistlesime teeninduses. Näiteks silver service ehk vaagnateenindus oli sees. Samuti oli vaja näidata tehnikat, kui taldrikud on kuumad, siis kuidas need lauda kanda,” jätkas Suur. “Kolmandaks alaks oli juustulaua ette valmistamine, milleks tuli samuti 8 juustu sel geks teha, need õige kujuga serveerimiseks tükeldada, leida neile juurde sobivad lisandid näiteks moosid või viinamarjad.. Neljandaks osaks oli veinide tutvustamine ja serveerimine.”

AEHTi võistlused on meeskondlikud. “Mina võistlesin koos Stefani Leitneriga Austriast,” rääkis Suur. “Ma lootsin väga kas Austria või Hollandi esindajat paariliseks ja õnneks läkski nii – loositi see keda ma väga lootsin. See tüdruk oli tõeliselt tugev, tal olid oma juusturaamatud kaasas, nii, et väga hea partner,” kiitis Suur tiimikaaslast. “Meil oli tõesti väga hea koostöö ja see mainiti ka ära.”

Liina Suure sõnul on ta võistluste kogemusega igati rahul. “Kõigepealt nii palju rahvusvahelisi kontakte ja tööpakkumisi sain. Ja teiseks – ma poleks kunagi arvanud, et nii kaugele jõuan. Teadsin küll, mida ma õppida tahan, kuid nüüd olen kindel, et valik oli õige ja tean, et kunagi saab minust selle eriala õpetaja. Ja sellised inimesed nagu Tiina Kärner, kes usuvad minuses ja süstivad energiat, annavad ainult jõudu juurde,” rääkis Liina Suur.

Liina_Suur_koos_juhendaja_Tiina_Kärneriga

Tartu Kutsehariduskeskusest osales AEHT rahvusvahelistel võistlustel veel kondiiter Kristi Bimberg ja tema juhendaja Sirje Jäär. Kokku peeti Londonis 10 turismi- ja hotellinduse eriala võistlused.

Lisainfo:
Tiina Kärner
kutseõpetaja
tiina.karner@khk.eeMärkad veebilehel vigu?