fbpx

Liivimaa kutsekoolid peavad sügismänge

Reedel, 11. novembril toimuvad Tartu Kutsehariduskeskuses Liivimaa kutsekoolide sügismängud, kuhu seekord on lubanud osalema tulla 10 kooli võistkonnad. Vaid Pärnumaa KHK jääb sellel korral mängudest kõrvale.

Sügismängude peakorraldaja huvijuht Lilia Leimani sõnul on Liivimaa kutsekoolidel meeldiv traditsioon teisi koole külastada, kogemusi jagada ja üksteisega mõõtu võtta. „Üks kokkusaamine on mõeldud talentidele ja teise, sügismängude  eesmärgiks on luua uusi kontakte, vahetada kogemusi ja veeta meeldivalt koos võisteldes ja seltskondlikke mänge mängides aega,“ ütles ta. „Kuna eelmised sügismängud meie kool võitis, siis on seekord korraldamise austav kohustus meil,“ lisas Leiman.

Võistlusülesanneteks on seekordsetel mängudel näiteks kinniseotud silmadega  pannkoogitaigna valmistamine ja    orienteerumismäng, kus tuleb lisaks lahendada ka põnevaid ülesandeid. Loomulikult sisaldavad sügismängud ka sportlikku jõukatsumist. „Võistluste valimisel lähtusime sellest, et kõikidel oleks  võimalus võita. Vaatame, kellele sellel korral õnn naeratab,“ selgitas Lilia Leiman.  Kodutööks on aga kooli tutvustamine teleturu stiilis.

Sügismängudel osalevad  4-liikmelised võistkonnad ja  1 saatja õpetaja H.Elleri nimelisest Tartu Muusikakoolist, Järvamaa Kutsehariduskeskusest, Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolist, Võrumaa Kutsehariduskeskusest, Luua Metsanduskoolist, Räpina Aianduskoolist, Viljandi Kutseõppekeskusest, Valgamaa Kutseõppekeskusest, Tartu Kunstikoolist ja loomulikult ka korraldavast Tartu Kutsehariduskeskusest.

Mängude võitja saab karika ja rändauhinna, milleks on klaasist põrsas ning austava ülesande korraldada järgmised sügismängud.

Karika võitjale  pani välja kutsehariduskeskuse hea koostööpartner Metec.

 

Lisainfo:

Lilia Leiman
huvijuht
tel 7361 872Märkad veebilehel vigu?