fbpx

Loodusainete nädal kutsub helide maailma

17.-23. novembrini toimub kutsehariduskeskuses loodusainete nädal „HELI“, mille raames on võimalik kuulata mitmeid interaktiivseid loenguid ja ise helisid luua.

Loodusainete ainesektsiooni juhi, õpetaja Anne Krulli sõnul on nädala eesmärgiks on näidata loodusainete seoseid igapäevaeluga. „Näiteks helidega puutume ju kokku igapäevaselt, mõtlemata kuidas ta tekib,“ selgitas Krull. „Heli on eelkõige füüsika ja muusika. Ja kui nii mõelda, siis võivad  ka loodusained olla lõbusad ja lahedad, mitte ainult keerulised  ja hirmutavad,“ lisas ta.

Loodusainete nädala raames korraldatakse koolis erinevaid ja põnevaid interaktiivseid loenguid, mille keskmeks ongi helide maailm – alates loodushäältest ja muusikast kuni  ise tehtud instrumentideni.

Esmaspäeval, 17. novembril  kell 10.15 toimub Veljo Runneli interaktiivne loeng „Loodus otsib superstaari – kes on kõige andekam laulja?“ Teisipäeval kell 14.10 on kõik oodatud tuulekellade valmistamise töötuppa.

Kolmapäeval algab koolipäev mõlemas õppekorpuses viktoriiniga ning kell 14.10 saab Kopli konverentsisaalis kuulata interaktiivset loengut  „Helide mõju inimpsüühikale ja füsioloogiale“. Reedel tuleb kooli  helidest kõnelema või hoopis helisid tegema muusik Kaido Järvsoo. Tema interaktiivne loeng hakkab kell 10.15 Kopli B konverentsisaalis.

Kogu nädala vältel oodatakse õpilaste oma loodud helisid konkursile. Selleks pole vaja teha muud, kui proovida  muusikat teha erinevatest materjalidest ootamatute instrumentide näiteks torude, pokaalide või muuga. Omaloomingu salvestised saata anne.krull@khk.ee

Lisainfo:
Anne Krull
tel: 53946405
e-post: anne.krull@khk.eeMärkad veebilehel vigu?