fbpx

Lõpetab esimene lend kasutajakogemuse disaini nooremspetsialiste

Tartu Kutsehariduskeskuses kaitsesid edukalt oma lõputööd kasutajakogemuse disaini nooremspetsialistid. Tegu on esimese lennuga nii kutsehariduskeskuse kui kogu Eesti jaoks, sest varem pole sellise profiiliga spetsialiste õpetatud.

Kasutajakogemuse disainer on arendusmeeskonna liige, kes mõtleb infosüsteemi või muu rakenduse kasutamise mugavusele eelkõige kliendi ja kasutaja vaatekohast. „Ta on justkui tavakasutaja ja arendaja vaheline ühenduslüli,“ selgitab peatne lõpetaja Katrin Sooäär. „Ma ise pidin oma varasemas töös kasutama programmi, mida tõesti ei olnud lihtne kasutada ning seetõttu tuli mul suhelda ka programmi arendajaga. Kui ma hakkasin otsima disaini ja IT-seotud võimalusi, leidsingi selle eriala ja tulin õppima,“ selgitas ta oma kogemust.

Lõpetaja Mairi Saar selgitab, et koolis käis väga  „käed küljes“ õppimine kõigist aspektidest mis aitavad kasutajamugavust saavutada. „Õppisime ka kujundamist, värvide ja fontide, illustratsioonide ja graafilise disaini poolt. Ja teisest küljest õppisime kuidas kasutaja seda kõike näeb, kasutajakogemuse analüüs, psühholoogia, suhtlemine. Eriliseks rosinaks olid välised õppejõud otse ettevõtetest ning ettevõtete külastused, et päris tööelu kogeda,“ selgitas ta. Sooäär tõi aga välja tootearenduse ja multimeedia tootedisaini mooduli, mida õpiti TOI meetodil projektõppe korras.

Selles, et kasutajakogemuse disaini teadmisi ja oskusi üha enam vajatakse värsked lõpetajad ei kahtle, sest kuristik arendajate tehnilise võimekuse ja IT lahenduste kasutajate vahel püsib ning tööpõld tundub olema lai. 

Loe rohkem: https://khk.ee/kasutajakogemuse-disain-voib-tunduda-keerukas-kuid-teeb-koik-lihtsamaks/

Kui tunned huvi, siis vaata ka sisseastumise infot:https://khk.ee/eriala/kasutajakogemuse-disaini-nooremspetsialist/

 

Lisainfo:
Signe Vedler
IKT osakonna juhataja
tel:  7361 842
e-mail: signe.vedler@khk.ee

 Märkad veebilehel vigu?