fbpx

Lõpetab järjekordne lend noori kutsespetsialiste

Neljapäeval, 21. juunil lõpetab Tartu Kutsehariduskeskusese järjekordne lend noori kutsespetsialiste. Lõputunnistuse saavad 635 lõpetajat, neist 46 lõpetab kooli kiitusega ja 180 saavad tänukirja kõrgete kutsealaste oskuste või väärtusliku panuse eest kooliellu.

Kutsehariduskeskuse direktor Tõnis Lukas kinnitas, et heade kutseoskustega spetsialistid on ettevõtetes väga oodatud. “Tartu Kutsehariduskeskuse on kool kus meistrid õpetavad tulevasi meistreid ja mille lõpetajaid oodatakse tööturul kindlasti. Sellest annab tunnistust meie üha kasvav koostöö tööandjatega ja see, et meie õpilastele avaneb järjest huvitavamaid ja perspektiivsemaid praktikakohti ettevõtetes. Töö käib juba uute ja veel kasulikumate praktikakohtade leidmise nimel. Lisaks headele tulemustele õpitud eri- ja kutsealal on väga paljud tänavu lõpetanud välja teeninud ka tänukirja aktiivse õppevälise tegevuse eest, mis tähendab, et kooliaastaid on nauditud täie rinnaga!”

Kooli lõpetavad mitmed juba tunnustatud noored meistrid, kes oma kõrgeid kutsealaseid oskusi võistlustel tõestanud on. Lõputunnistuse saab IT-süsteemide spetsialist Kristo Rood, „Noor Meister 2018“ tiitli võitja veebidisainis, ärikorralduse spetsialist Kristel Viigipuu, „ Noor Meister 2018“ ärikorralduses, kokad Lele Luup, „Noorkokk 2017“ pronksmedalist ja Annika Jagomäe „Kokakunst Kuressaares 2018“ võistluste võitja ning pagar-kondiiter Doris Loid, kes on medaleid võitnud nii koolisisestel kui vabariiklikel võistlustel.

Lõpetajate seas on aga ka hulgaliselt koolielu edendajad, kes lisaks edukatele õpingutele on andnud väärtusliku panuse kutsehariduskeskuse ellu. Teiste seas lõpetavad õpilasomavalitsuse juht Andri Võsokovski, muusik Arnold Milihhin, koolielu edendaja ja jäädvustaja Jaanika Karp ning „Rakett 69“ võistluse finalist Gert Lees.

Rõivaõmbleja eriala lõpetaja ning õpilasesinduse liige Lizette Vutt sõnas, et on kooli lõpetamise üle uhke ja tänulik imetoredate aastate eest. „Olen siit kaasa saanud elutarkust, uusi kogemusi ja loomulikult hulga tuttavaid ja sõpru.“

Tartu Kutsehariduskeskuse lõpuaktused toimuvad neljapäeval, 21. juunil Tartus, Vanemuise kontserdimajas. Kell 10.00 algab toitlustuse, majutuse, turismi ja toiduainete tehnoloogia erialade lõpuaktus. Kell 13 .00 lõpetavad tehnika valdkonna, äri- ja kaubanduse ning ilu erialadel õppijad ning kell 16.00 algab IKT ja ehituse -ning puidu erialade lõpuaktus.

Lisainfo:
Lilia Leiman
huvijuht
lilia.leiman@khk.eeMärkad veebilehel vigu?