fbpx

Lõppenud õppeaastal õpirändas 122 õpilast ja 36 õpetajat

 

Tartu Kutsehariduskeskusele oli lõppenud õppeaasta edukas ka rahvusvahelise koostöö osas, sest projektide toel käis välisriikides praktikal ja stažeerimas kokku 122 õpilast ja 36 õpetajat.

Kutsehariduskeskuse rahvusvaheliste suhete koordinaatori Andrei Atškasovi sõnul viidi ellu kolm suurt Erasmus+ programmi õpirände projekti: „Quality Enhancement of Mobilities using ECVET“, „Improving the Quality of Traineeship“ ja „Consortium for promoting workplace based learning in HoReCa“, mis viidi ellu koostöös Rakvere Ametikooli ja Viljandi Kutseõppekeskusega ning partnerettevõtetega – restoranid Chez Andre, Polpo, Fiona, Mõisa Ait ning hotellid London ja Aqva Spa. “Partnerina osalesime Kehtna Majandus- ja Tehnoloogiakooli õpirändeprojektis „Euroopa parimad praktikad ECVETi rakendamisel“, selgitas ta.

„Saatsime nende projektide toel õpirändele 122 Tartu kutseõpilast, kes läbisid oma välispraktikat Soomes, Rootsis, Itaalias, Hispaanias, Ungaris, Saksamaal, Islandil, Inglismaal, Hollandis, Taanis, Tšehhis, Prantsusmaal ja Lätis. Meie kooli õpetajad käisid aga stažeerimas Soomes, Rootsis, Inglismaal, Prantsusmaal, Itaalias, Hispaanias, Saksamaal, Taanis ja Tšehhis,“ loetles ta sihtriike. „Praegugi on 12 õpilast Tenerifel, nende praktikaperiood veel kestab,“ rääkis Atškasov.

Kokku on Tartu Kutsehariduskeskusel 42 partnerorganisatsiooni Euroopa 18-s riigis.

Tartu Kutsehariduskeskus on populaarne sihtkoht ka välisõppurite seas. Sel õppeaastal läbis 72 välisriikidest pärit õppurit oma praktika kutsehariduskeskuses või meie partnerettevõtetes. „ Lisaks külastas kooli palju haridustöötajaid, projektijuhte, praktika koordinaatoreid ja muid väliskülalisi alustades lähiriikidest Soomest ja Lätist kuni USA ja Jaapanini välja,“ rääkis Atškasov ja lisas, et külaliste võõrustamine on olnud turismiõpilastele praktiliseks ülesandeks. „ Turismiosakonna õpilaste korraldatud ekskursioonid Tartus ja Lõuna-Eestis ning kultuuriõhtud on osutunud väga populaarseteks ja saanud väliskülalistelt väga head tagasidet.“

Koolitus- ja nõustamiskeskuse juhi Sigrid Aruvälja sõnul annab rahuloluks põhjust ka see, et SA Archimedes, kes viis läbi projektide üksuses süsteemiauditi , hindas Erasmus+ programmi rakendamise kutsehariduskeskuses igati korrektseks. Kevadel kinnitas kutsehariduskeskus täiendatud rahvusvahelistumise strateegia 2016-2020 ning esitatud on õpirände harta taotlus.
„Kõigi nende tegurite koosmõjul soovime rahvusvahelist koostööd veelgi laiendada,“ sõnas ta. „Juba on rahastusotsus tulnud uuele Erasmus + programmi projektile „Useful Experiences and Competencies from Europe“ , mille toel saadame Euroopa riikidesse täiendama ja erialaseid praktikaid omandama 34 haridustöötajat ja 72 õpilast,“ lubas ta. Kasulike Kogemuste projekt käivitub juba uuel õppeaastal.

Lisainfo:
Andrei Atškasov
Rahvusvaheliste suhete koordinaator

 Märkad veebilehel vigu?