fbpx
Leidsid vea?
Tagasi

Reedel lõppenud suvisel vastuvõtul esitati kokku üle 1700 sisseastumisavalduse. Konkurentsitult kõige populaarsemaks osutus sessioonõppes raamatupidaja eriala õppekava, kuhu laekus rekordarvul sooviavaldusi – üle 5 soovija õppekoha kohta. Kõrge oli konkurss sel aastal ka tarkvara arendaja, spaateenindaja ja juuksuri erialadel.

Kutsekeskhariduse õppekavadest oli populaarseim taas IT süsteemide nooremspetsialisti aga ka koka, ehitusviimistluse ning sõiduautotehniku erialad. Noorte eelistused ei ole viimastel aastatel muutunud ning trendid on püsivad.

Käesoleval nädalal toimuvad kõikide kandidaatidega vestlused ning mõnel erialal ka testid. Peale seda langetavad vastuvõtukomisjonid otsused, mis edastatakse nii vastuvõtu e-keskkonna kui ka e-posti kaudu.  Positiivse otsuse saanud kandidaatidel tuleb oma õppima asumine kinnitada hiljemalt kolme päeva jooksul, vastasel juhul pakutakse tema õppekohta pingereas järgmisele kandidaadile.

Aga ka hilinejatel on veel võimalusi, sest täitmata õppekohtadele võetakse avaldusi jooksvalt vastu. Praegu on pakkuda õppekohti metalli- ja tööstustehnoloogia erialadel. „Ettevõtted ootavad metallitööspetsialiste tööle enam, kui meil õppijaid ja lõpetajaid on. Näiteks pakuvad ettevõtted lisaks headele praktikavõimalustele mehhatroonikutele ja metallierialade õppuritele ka stipendiume. Oma stipendiumid õpilastele on loonud A le Coq, Hanza Mechanics ja Talent Plastics,“ märkis turundusjuht Kaire Mets ja lisas, et metallierialade õppimine on kahtlematult kõige kiirem ja kindlam tee tööturule. „Pealegi on metalli- ja masinatööstuses keskmisest kõrgemad töötasud.“

Avatuks jääb kandideerimine ka töökohapõhise õppe erialadele. „Õppetöö hakkab neil erialadel peale  oktoobris ja seni saavad kõik, kes oma töö kõrvalt lisaks teadmisi omandada soovivad, oma sisseastumisavalduse esitada,“ rääkis töökohapõhise õppe koordinaator Sigrid Ester Tani.

Jooksvat infot sisseastumise kohta saab: khk.ee/vastuvott

 

Lisainfo:

Kaire Mets
turundusjuht
tel 5066568