fbpx

Algas vestluste ja testide nädal

Reedel, 31. juulil lõppes dokumentide vastuvõtt Tartu Kutsehariduskeskusesse. Tänavu esitati kokku 1848 sisseastumisavaldust, neist üle tuhande avalduse on esitatud keskhariduse baasil õppekavadele ning veidi üle seitsmesaja  põhihariduse baasil õppekavadele.

Suurima konkursiga õppekavaks osutus sessioonõppes raamatupidaja eriala, kus ühele õppekohale konkureerib ligi 7 soovijat.  „Tegu on omamoodi rekordiga, sest nii kõrget konkurssi kohale pole kutsehariduskeskuses mõnda aega olnud,“ märkis õppekorralduse juht Mariann Karja.  Jätkuvalt on populaarsed ka juuksuri, spaateenindaja ja päevases õppes raamatupidaja  erialad.

Mariann Karja sõnul on  sisseastujad hästi vastu võtnud kutsehariduskeskuse uued erialad. Näiteks noorem tarkvara arendaja , bürootöö ja giidi õppekavad osutusid  väga populaarseks. „Rõõmu  teeb ka see, et  mitmetele  tehnoloogia valdkonna erialadele nagu näiteks mehhatroonika, tisler ja CNC puidupingi operaator  on tänavu rohkem soovijaid kui mullu,“  selgitas ta.

Käesolevast nädalast algavad aga kandidaatide sisseastumisvestlused ning mõnel erialal ka testid. Vastuvõetud õppijate nimekirjad avaldatakse kooli e-vastuvõtu keskkonnas hiljemalt reedel, 07. augustil. Õppimaasumise palume kinnitada hiljemalt 10. augustil samas e-keskkonnas. “Kui  vastuvõetud kandidaat oma õppimatulekut ei kinnita, siis vabaneb tema õppekoht pingereas järgmisele kandidaadile,” selgitas Karja ja lisas, et seetõttu tasub kandidaatidel oma tulemustel silm peal hoida.  Hiljemalt 17. augustiks peaks teada olema ka see, millistele erialadele jääb vabu õppekohti.

 

Lisainfo:
Mariann Karja
õppekorralduse juht
tel 7361870Märkad veebilehel vigu?