fbpx

Lõppes dokumentide vastuvõtt

Täna, 1. augustil  lõppes  sisseastumisavalduste vastuvõtt Tartu Kutsehariduskeskusse.  Tänavu pürgib kutseharidust omandama 1915 noort.

Kõige kõrgem konkurss on sel aastal uue eriala – spaateenindaja ametioskuste omandamiseks, kus ühele õppekohale kandideerib  5,3 soovijat. Lisaks spaateenindajale on keskhariduse baasil erialadest suurem konkurss ka raamatupidaja, juuksuri, ning ärikorralduse erialadel.

Põhihariduse baasil erialadest osutus kõrgeima konkursiga erialaks IT-süsteemide spetsialisti kutse, kuhu on laekunud üle kolme avalduse kohale.  Populaarsed on samuti on majutusteeninduse, sõiduautotehniku ja ehitusviimistleja ametid.

4.- 7. augustini toimuvad kõigi õpilaskandidaatidega vestlused ning mõnedel erialadel ka testid või katsed. „Vestluste peamine eesmärk on välja selgitada sisseastuja õpimotivatsioon ning võimekus valitud erialal õppida ja töötada,“ selgitas karjäärinõustaja Ene Raid. Seetõttu on sisseastumisvestlustel osalemine oluline ning kahe eriala valijatel tuleb käia mõlema eriala vestlusel.

Vestluste ja testide ajakava on avaldatud kooli veebilehel  ning täpne kellaaeg on märgitud vastuvõtuavalduses.

Peale vestluste nädalat saavad kandidaadid kooli kodulehelt sisse logides infot oma vastuvõtmise kohta, samas saab kohe kinnitada õppimaasumise.

Rohkem vastuvõtuinfot  saab telefonilt 736 1863, veebilehelt khk.eeMärkad veebilehel vigu?