fbpx

Markus Pärn tõi kokakunsti võistlustelt hõbemedali

Tartu Kutsehariduskeskuse koka eriala lõpukursuse õpilane Markus Pärn saavutas Belgias peetud Euroopa Hotelli- ja Turismikoolide Assotsiatsiooni (AEHT) rahvusvahelistel võistlustel teise koha kokakunsti (Culinary Art) võistlusklassis.  Kokku osales kokakunsti võistlusel üle 20 tiimi.

Tegu oli võistkondliku võistlusega, milles tiimid moodustati kohapeal. „Minu tiimikaaslasteks said  Belgia ja Hollandi noored kokad. Võistlusülesandeks oli valmistada 4 erinevat suupistet ning pearoog, kusjuures olid ka kohustuslikud komponendid, mida tuli kasutada. Alguses kohe panime menüü paika ja tiimitöö oli meil hea,“ kirjeldas Markus võistlust.  „Närv oli sees küll, sest ikka tahaks ju võistlustel endast parima anda. Aga tulemusega olen väga rahul.“

Võistlusroogadeks valmistati näiteks magus-hapus kastmes küpsetatud sinimerekarpe, tomatiöli, punase sibula ja suitsutatud lillkapsa kuskus´iga, tempura taignas shiitake seeni tomati tartar´iga ning belgia vahvleid, kus sees kala- ja kartulipüree, kartulivaht, kartulikrõps ning lisaks mee – ja balsamico kaste. „Pärlid mere peal“ eelroog koosnes aga kalapuljongist, õunapärlitest ja tilliõlist. Pearoaks valmis veisepõsk õllekastme, pastinaagipüree,  brüsseli kapsa ja marineeritud lillkapsaga.

„Olen väga õnnelik. Euroopas teine koht on ikka suur saavutus. Kohtunikelt saime ka kiita, et väga hea tiimitöö ja kõrge gastronoomia tase,“ kinnitas Markus.

Kauaks Markus siiski loorberitele puhkama jääda ei saa, sest juba detsembri alguses sõidab ta praktikale Rootsi, Göteborgi. Välispraktikalt naastes on ta lubanud korraldada piduliku õhtusöögi ja pakkuda modernset Eesti kööki.

Markus_Pärn_AEHT

Eesti õpilased võitsid tänavustelt AEHT võistlustelt kokku kaks medalit. Lisaks Markus Pärnale võitis Kuressaare Ametikooli õppija Erika Eding kuldmedali kokkade võistkondlikult kümnevõistluselt.

AEHT aastakonverentsi ja –võistluseid korraldati tänavu 30. korda. Mulluselt võistluselt Londonis tõi restoraniteenindaja Liina Suur samuti hõbemedali.

 

Lisainfo:
Maire Merits
Majutuse- ja toitlustuse osakonna juhataja
maite.merits@khk.eeMärkad veebilehel vigu?