fbpx

Matthias Kurs arendab rahvusvahelise õpilasfirma koosseisus uut veebirakendust

Laupäeval, 11. veebruaril Tallinnas toimuval õpilasfirmade laadal astub rahvusvahelise õpilasfirma FindSer meeskonnas  üles ka tulevane IT-süsteemide spetsialist Matthias Kurs.

FindSeri  ideeks on luua veebirakendus, mis aitab kasutajatel leida oma asukoha ümbruses olevaid teenusepakkujaid ja on ettevõtjatele täiendavaks infokanaliks. „Näiteks läheb telekas katki ja tahaks leida parandajat, siis saaks selle rakenduse kaudu leida lähimad parandajad,“ rääkis Matthias. „Meie teenuse teeb eriliseks see, et saab teha otsinguid erinevates kategooriates, kuid tulemused kuvatakse selle järgi, mis on Sinu asukohale lähemal,“ lisas ta.

Õpilasfirmade laadal esitletakse siiski  vaid oma äriideed, sest teostus on veel algstaadiumis. „Meie oskused jäid napiks, et seda rakendust välja arendada. Aga kui keskkonna valmis saame, siis vaatame edasi,“ märkis Matthias. Tegelikult on rahvusvahelisel õpilasfirmal kuni 2 aastat tegutsemisaega,  sest selline koostöövorm ongi ajamahukam.

Matthias sattus õpilasfirmasse majandusõpetaja Tiina Aidniku õhutusel. „Mul esialgu ei olnud soovi osaleda aga siis ma mõtlesin, et oleks tore käia välismaal ja saada uusi kogemusi,“ rääkis ta. Nii saigi avaldus teele saadetud ja siis tuli ka kutse esimesele kogunemisele. „Esimene kord oli Soomes, kui sattusin kohe teiste IT huvilistega ühte tiimi ja kuidagi kohe saime hästi läbi ja tekkis hästi palju ideid, mida teha,“ meenutas Matthias  algust.

ÕF FindSer tiimi  kuuluvad peale Matthias Kursi  veel õpilased Tallinna Õismäe Vene Lütseumist, Pärnu Koidula Gümnaasiumist ning kahest Läti gümnaasiumist.  Mattias sõnul on seni  suheldud peamiselt  Skaibis või Slackis. „Peamiselt räägime inglise keeles, aga mõned inimesed oskavad ka vene keelt, nii, et vahel ak vene keeles,“ rääkis ta.  Lisaks on Junior Achievment organiseerinud rahvusvahelistele õpilasfirmadele ka seminare. Viimati saadi tiimiga kokku Tallinnas kus sai oma ideed esitleda ja  toodet-teenust arendada.

Rahvusvahelisi õpilasfirmasid toetab Junior Achievment´i  projekt „Kesk-Läänemere ühisõpilasfirmad”.

Lisainfo:
Tiina Aidnik
tiina.aidnik@khk.eeMärkad veebilehel vigu?