fbpx

Metallinädalast sai osa üle 1200 noore

Laupäeval lõppes metallinädal, mille tegevustest sai osa 1260 õpilast viiest Tartu koolist. Raatuse, Variku, Hansa, Kivilinna ja Tamme koolides ning Ahhaa keskuse ees peatus tehnobuss, kus sai SPARK MakerLabi noorte juhendajate abil käed külge panna metalli- ja elektroonikatööstuse seadmetele, oli võimalus külastada Tartu kaasaegseid metalli- ja masinatööstuse ettevõtteid ning kuulata ettevõtete tippjuhte.

Tamme kooli karjäärikoordinaator Tiiu Laan pidas metallinädalat ülivajalikuks ettevõtmiseks. „Õpetajad ega õpilased ei tea tootmisest ja töötlevast tööstusest suurt midagi. See pole silme all ja seda ei peeta popiks,“ arvast ta. „Aga kui tekivad väikeettevõtted ja ettevõtjad tulevad ise kooli, siis tekib tootmisele ka hoopis teine värving.“

Toimusid ka mitmed töötoad alates puu- ja metallitööst ja joonestamisest kuni virtuaalreaalsuseni välja. Tartu Kutsehariduskeskuse õpilased said oma erialased teadmised ja juhendamisoskused samuti proovile panna. Keevituse eriala õpilased Simon Palu ja Jan Kaidur Voor õpetasid keevitussimulaatori abil keevitamist. Mehhatroonikud Alan Raig ja Gert Lees ning elektrik Triinu Koger tegid aga selgeks kuidas elekter kasulikult tööle panna.

Enim meeldisid Tamme kooli noortele töötoad, arvas Laan. „Kui töötoas saab laps midagi valmis teha, siis tekib tal see eduelamus, et ta on midagi teinud ja see on väga tähtis,“ märkis Laan. „Oleks vaid rohkem selliseid ettevõtmisi. Praegu õpivad lapsed küll keemiat ja füüsikat, kuid töötubades saab luua seoseid igapäeva elu ja praktikaga, et kuidas see valem või nähtus tegelikus elus toimib. Lastele tohutult meeldis,“ kiitis ta.

Metallinädala korraldas Eesti Masinatööstuse Liit koostöös Tartu Kutsehariduskeskusega.

Täname ettevõtjaid, kes panustasid metallinädala kordaminekusse: Mentum AS, Virgo Kurist Amitec Project OÜ, Tõnis Ots DoWisely OÜ, Erkki Pärtin IAC Tartu AS, Heiki Kuus Tarmeko Metall OÜ, Madis Vasser Tartu Ülikool, Toomas Lepp ja Britta Peetso Tarmetec OÜ, Rainer Kütt Viljandi Metall OÜ, Liis Proos ja Lauri Soosaar Merkuur OÜ, Emöke Sogenbits ja Annika Ploom HANZA Mechanics Tartu AS, Tengiz Pataraia, Jaan Intar ja Vladimir Kuts Tallinna Tehnikaülikool,  Harro Puusild Tööstusuudised.ee, SPARK Makerlabi poisid, AHHAA keskus ning Läti Mehhaanika- ja Metellitöö Liit.

Projekti rahastas Euroopa Sotsiaalfondi programm „Tööturu vajadustele vastava kutse- ja kõrghariduse arendamine (PRÕM)“

 

Lisainfo:
Kaire Mets
turundusjuht
5066568

 

 Märkad veebilehel vigu?