fbpx
Leidsid vea?
Tagasi

Täna, 5. aprillil, toimus üle-eestiline kampaania  „Juhid, siis juhid“. Eesmärgiks on tuletada liiklejatele meelde, kui suurt ohtu kujutavad kõrvalised tegevused, iseäranis mobiiltelefoni kasutamine sõiduroolis.

Sel korral aitasid Maanteeametil üritust läbi viia ka Tartu Kutsehariduskeskuse noored, kes olid 7.45-8.30 nii Kopli kui Põllu parklates.

Põllu noormeestel oli valmis mõeldud ka meeldiv kampaanialause: “Tere! Maanteeamet tänab, et te ei kasutanud roolis olles mobiiltelefoni ja kingib teile mobiilipuhastulapi, infolehe ja mobiilivaba päeva loosikaardi millel oleva  loosikoodi saate aktiveerida Facebookis. Meeldivat päeva jätku!”

Noormeeste eestvedaja Katrin Vaher kirjutab:“ See sissejuhatus meeldis eriti kõigile õpetajatele, kes autoga tööle tulles said peatatud ja nendelt tuli palju positiivset tagasisidet.

Noormehed ise olid väga tublid, suhtlemises väga heal tasemel. Sõidukijuhid olid aga meeldivalt üllatunud ja positiivsed. Kõik sujus probleemideta.“

Koplis aitasid kampaaniat läbi viia õpilaskodu aktiivsed noored  ning appi tuli ka Tugikeskuse juhataja Merle Väliste. Päikseline hommik ning hea tuju aitasid kaasa kampaania õnnestumisele. Noored said ühe meeldiva kogemuse võrra rikkamaks ja on valmis ka tulevikus sellistes kampaaniates hea meelega osalema.

Koplis loendati 229 autot, mis selles ajavahemikus kas sõitis parklasse või korraks peatudes läks edasi ning jagati pea 200 teavituslehte.

Lisaks on õpetajatel võimalus kasutada Maanteeameti saadetud töölehti ning kogu Tartu Kutsehariduskeskusel vastata lihtsatele küsimustele ning testida enda teadlikust ohutuse teemal.

Natuke ka nalja Põllu aktsioonist. Nimelt üks juht (meie kooli õpilane) sõitis peatumata kiirelt õpilaste parkla lõppu ja jooksis autost ruttu välja õppekorpuse taha, nii, et teda ei saadaks kätte. Mis iganes oli selle kiirustamise põhjus, aga see seik  tegi meie hommiku lõbusaks. Üks juht pööras teeotsast tagasi, ju oli vist midagi “maha unustanud “.

 

 polluaktsioon1 opilaskodu polluaktsioon2 kopliopilaskodu2

Lisainfo:

Mairit Saal

Kopli õpilaskodu kasvataja

mairit.saal@khk.ee