fbpx

Moosikonkursi võitjaks tunnistati Meistri hommikumoos

Kutsehariduskeskuse moosikonkursi žürii otsusel tunnistati võitjaks õpetaja Diana Elleri loodud Meistri hommikumoos, mis võlus hindajaid oma särava oranžikaskollase värvuse, mõnusalt erksa maitse ja siidise tekstuuri poolest. Hommikumoos koosnes eestimaistest viljadest: astelpaju, porgand ja õun.

Parima õpilastöö eriauhind läks Liisi Saarele, kes oli konkursile esitanud õunamoosi kondenspiimaga. Selle moosi juures toodi välja uuenduslik lähenemine toorainele, eriline värv ja tasakaalus maitse.

Konkursi korraldaja Maire Meritsa sõnul oli konkursitööde seas palju hooajalise tooraine, eriti õunte kasutust, aga ka mitmeid huvitavaid ideid. „Näiteks ahjuõuntest moos, mille puhul olid õunad enne moosiks keetmist ahjus küpsetatud. Mitmesuguste vürtside kasutamise kõrval oli konkursil ka funktsionaalne moos chia seemnetega ning erilisest toorainest ehk maarikatest valmistatud moos. Palju oli panustatud ka moosi esitlemisele, näiteks huvitavad nimeleiud või kaunis pakend,“ rääkis ta.

Kokku laekus konkursile 15 moosi 11-lt autorilt või autorite kollektiivilt. Zürii koosseisus Liivi Raudsepp, Urmas Lill, Toomas Lelumees ja Anu Tintera hindasid kõiki kandidaate 5 kategoorias: välimus, värv ja lõhn, konsistents ja tekstuur, maitse, isikupärasus ja originaalsus ning teostatavus. Võidumoos kogus kokku 88 punkti sajast võimalikust. „ Väga lähedal võidule oli kokku kolm moosi, nii, et tegelikult oli väga tihe rebimine,“ märkis Maire Merits. „Esikolmikut ühendas see, et moosi kõik aspektid olid suurepärased.  Imponeeris ka see, mida silmadega nähakse  – kirkad värvid ja ahvatlev välimus,“ lisas ta.

IMG_2744

Moosikonkursi võitja moosi valmistatakse suurema partiina ning kasutatakse kooli kingituseks.

Võitjatega võetakse ühendust.

 

Lisainfo:
Maire Merits
Majutus- ja toitlustusosakonna juhataja
maire.merits@khk.eeMärkad veebilehel vigu?