fbpx

Näitus „Minu unustamatu õpiränne“ ergutab õpirändama

Novembri algusest on Põllu õppekorpuse A ja F hoonete vahelises koridoris üles seatud fotonäitus “Minu unustamatu õpiränne”. Kõik näituse fotod on tehtud Tartu Kutsehariduskeskuse õpilaste poolt, kes välispraktikal olles oma ehedaid emotsioone on pildile püüdnud. Põllu õppekorpuse näituse aitas vormistada, kujundada ja üles panna õpetaja Tiiu Vellevoog.

Lisaks toimus 1. novembril Põllu õppekorpuses rahvusvahelistumise teema-aasta raames Tartu Kutsehariduskeskuse õpilastele seminar välispraktika võimalustest. Seminaril tutvustati Erasmus + programmi võimalusi kuidas kutsehariduskeskuse õpilased saavad minna välispraktikale meie partnerkoolide juurde või nende vahendusel välisettevõtetesse. Kohaletulnud huvilistele anti põhjalik ülevaade, millised on meie partnerkoolid ja -riigid ning jagati praktilisi näpunäiteid kuidas kandideerida välispraktikale, koostada oma avaldust, CV-d, motivatsioonikirja, ja muud. Lisaks tutvustati õpilastele Europassi võimalusi ja selle olulisust Euroopa Liidus.

Maha peetud paneeldiskussioonis jagasid elektrikutöö ja müügikorralduse eriala õpilased oma välispraktika kogemust Soomest, Oulu ja Kokkola linnas. Õpilased said kohapeal arutada ja otse küsida milline on välispraktika eelis ja positiivne mõju kutseõpingutele ning millised võivad olla mured. Seminaril osales üle 50 huvilise, mis näitab õpilaste suurt huvi antud teema vastu.

Rahvusvaheliste suhete koordinaatori Andrei Atškasovi sõnul on projektide üksuse soov, et Põllu õppekorpuse pere saaks rohkem teavet õpirände võimalustest. „Väliskoostöö koordinaatorite traditsiooniline sügisseminar juba toimus septembris Põllu õppekorpuses, nüüd lisandus fotonäitus ja õpilasseminar,“ selgitas ta ning lisas, et käesoleval õppeaastal on taas üle 100 õpilasel võimalik Erasmus+ programmi toel välispraktikale minna. Kutsehariduskeskusse on oodata aga umbes 70 välisõppurit.

Lisainfo:

Andrei Atškasov
Rahvusvaheliste suhete koordinaator
tel. 7361894
e-post: andrei.atskasov@khk.eeMärkad veebilehel vigu?