fbpx
Leidsid vea?
Tagasi

Tartu Kutsehariduskeskuse turismierialade õpilased võõrustavad alates esmaspäevast, 12. märtsist Narva noori. Õpilasvahetuse eesmärgiks on pakkuda muukeelsetele noortele praktilist suhtluskogemust eesti keeles.

Õpetaja Lili Kängsepa sõnul osalevad narvakad turismiõpilaste tundides ning tunnid on nii üles ehitatud, et ka külalised kaasa haarata ning kuulama ja rääkima panna. „Tegelesime tunnis peamiselt suhtlemisega ning jõudsime järeldusele, et Ida-Viru noorte eesti keel on päris heal tasemel,“ kinnitas turismikorraldust õppiv Kirke Johanna Pallon.

Koos osaleti ka konverentsil “Loodusturismi võimalused ja väljakutsed Eestis”, kus tutvustati loodusturismi, selle erinevaid valukohti ja toimunud arenguid ning tulevikusuundi. Palloni sõnul olid teemad turismikorraldajatele huvitavad ja informatiivsed kuid külalised pidid tõsiselt pingutama, sest korraga oli liiga palju infot ja rasked spetsiifilised mõisted. „Aga see ongi keelepraktika,“ nentis ta.

Küll aga kujunes kõigile elamuslikuks AHHAA keskuse külastus. Kõigepealt tutvustas Kutsehariduskeskuse turismieriala vilistlane kiirelt maja ning siis ootas Planetaarium, kus sai nautida tähistaevast ning planeetide tutvustusi. Narva õpilased külastasid ka teaduskeskuse suurt tõmbenumbrit teadusteatrit. „See oli meeldiv kogemus, sest teatris kasutati nii eesti kui vene keelt. Üldine tekst oli eestikeelne, kuid mõned raskemad terminid tõlgiti vene keelde. See tegi mõistmise ja ka keelest arusaamise mõnevõrra lihtsamaks. Aega kulus nii veega mängides, loomi vaadeldes, talisporti harrastades ning teadust tehes,“ jutustas Pallon ja lisas , et külalistele meeldis teaduskeskuse külastus, sest oli informatiivne, lõbus ja põnev.

Keelekümblusnädal lõpeb reedel, kuid juba teisipäeval, 21. märtsil on Tartu Kutsehariduskeskuse õpilased vastuvisiidil Narvas, sest ka eestikeelsete noorte vene keele oskus vajab turgutamist.

Narva ja Tartu õpilaste ühistund

Lisainfo:
Kirke Johanna Pallon
TK17
kirke-johanna.pallon@khk.ee