fbpx

Nele Linde võitis “Noor Kondiiter 2016” võistlustel hõbeda

Täna, 27. oktoobril Tallinna Toidumessil peetud kutsemeistrivõistlusel “Noor kondiiter 2016” võitis teise koha Nele Linde Tartu Kutsehariduskeskusest. Esikoht läks seekord Ida-Viru Kutsehariduskeskusesse.

Võistlus koosnes kahest osast. Kodutöö teemaks olid sügisannid ning Nele Linde valmistas õhitud riisist ja šokolaadist siili, kelle okaste vahel leidus nii kohalikemaid kui eksootilisemaid suhkrumassist voolitud vilju.

Kohapeal valmistasid võistlejad aga tordi. “Tordi põhjaks on besee, siis kihiti mandariinikreem, jogurtibiskviit, vaarikaželee, pistaatsiabiskviit, pistaatsiakreem, siis uuesti pistaatsiabiskviit, mandariinikreem ja jogurtibiskviit. Katteks on martsipan ja martsipanikaunistused,” kirjeldas Nele Linde oma võistlustordi retsepti. “Jah, kõik õnnestus, kuigi katsin natuke, sest pole kondiitritööd veel nii palju õppinud. Olen väga õnnelik,” jutustas noor kondiiter.

“Retsepti aitas teha juhendaja Anneli Ummik. Ja olen seda viimaste nädalate jooksul harjutanud ikka mitu korda,” naeris Linde. Sellest hoolimata pole ta oma tordist tüdinenud “See on väga hea retsept ja hea tort,” kinnitas ta.

Nele_Linde_võistlustort

Nele Linde õpib Tartu Kutsehariduskeskuses pagar-kondiitri eriala kolmandal kursusel. Kokku oli võistlustules seitse tulevast kondiitrit Eesti erinevatest kutsekoolidest.

Lisainfo:
Anneli Ummik
kutseõpetaja
anneli.ummik@khk.eeMärkad veebilehel vigu?